"Zostań supermodelką pełną krągłości i wdzięku". Startują castingi do nowego show telewizji Polsat

Kultura
"Zostań supermodelką pełną krągłości i wdzięku". Startują castingi do nowego show telewizji Polsat
Polsat News

Kobiety o budowie "plus size", dzięki udziałowi w tym show, mają okazję na zrobienie kariery w modelingu, ale i do walki z własnymi słabościami i kompleksami. "W każdym tygodniu uczestniczki będą mierzyć się ze swoimi problemami i stawiać czoło nowym wyzwaniom, które nie tylko przygotują je do kariery, ale także dostarczą możliwości zawodowych w drodze na szczyt" - zapowiadają producenci.

To ma być program przełomowy, który ma szansę zmienić postrzeganie piękna oraz udowodnić, że prawdziwe piękno nie jest zdefiniowane rozmiarem.

 

"Plus size" jest na topie

 

Twórcy programu przypominają, że 81 proc. mężczyzn na świecie preferuje pełniejsze kobiety od chudych. Program ten jest więc wyzwaniem dla uprzedzeń dotyczących zaokrąglonych damskich kształtów.


Zwracają tez uwagę, że branża modowa przechodzi spektakularną rewolucję i wiele marek otwiera się na "duże kobiety". Ostatnio, tylko w samych w Stanach Zjednoczonych, rynek XL wzrósł do 20 miliardów dolarów. "Dlatego, jeżeli chcesz zostać modelką o zaokrąglonych kobiecych kształtach i przeżyć wielką przygodę, to zgłoś się do nowego programu telewizji Polsat" - apelują producenci.

 

Podstawowym kryterium udziału w show jest bycie kobietą w rozmiarze 42 lub większym, wzroście co najmniej 170 cm oraz w przedziale wiekowym: 18-28 lat.


Zgłoszenia należy wysyłać na adres: modelka@rochstar.tv

 

Czteroosobowe jury wybierze najlepszą

 

Autorzy programu zapewniają, że kobiety które wezmą w nim udział „odbędą fascynującą podróż od nieśmiałych, puszystych kobiet, często poniżanych w przeszłości, do pewnych siebie modelek”.

 

Czteroosobowe jury składające się z ekspertów z doświadczeniem modowym "plus size" będzie doradzać im na tej drodze we wszystkich etapach i wybierać, kto ma to coś, żeby przejść do następnego odcinka, a kto musi zostać wyeliminowany.

 

Program nie będzie miał prowadzącego. Jurorzy będą pełnić kilka ról - będą jednocześnie prowadzącymi, członkami jury, ekspertami i mentorami. W kolejnych odcinkach będą pojawiać się goście - eksperci w dziedzinach związanych z tematami odcinków. Przed uczestniczkami zadania: aktorskie, sportowe, taneczne, a także próba sił w reklamie telewizyjnej. Nie zabraknie też takich testów, które każą im zmierzyć się ze swoimi słabościami czy niezbyt miłymi sytuacjami z przeszłości.

 

Sukces w Niemczech

 

Do pierwszego sezonu show w Niemczech zgłosiło się ponad 2 tys. kobiet (dla porównania do Top Model zgłosiło się zaledwie kilkaset).

 

Autorzy programu przypominają, że jedna z najpopularniejszych modelek "plus size" - Ashley Graham - od początku głośno mówi o krzywdzących standardach obowiązujących w branży mody. Choć nie ma figury modelki, a jej rozmiar znacznie odbiega od promowanych rozmiarów, z powodzeniem pojawia się w kolejnych sesjach zdjęciowych i udowadnia, że kobiecego piękna nie da się zmierzyć centymetrem. Przez wielu uważana jest za ambasadorkę pozytywnego stosunku do swojego ciała i samoakceptacji.

 

Ashley Graham jako jedna z pierwszych modelek "plus size" trafiła na okładkę brytyjskiego "Vogue'a".

 

Show telewizji Polsat oparte jest na niemieckim formacie "Curvy Supermodel", na licencji firmy Armoza Formats. Seria zakłada 10 odcinków. Za produkcję show odpowiada firma Rochstar. Program zadebiutuje na antenie telewizji Polsat najprawdopodobniej jesienią tego roku.

 

polsatnews.pl

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie