Wjechał w pieszą na przejściu. "Wypiłem poprzedniego wieczora parę piw"

Polska

23-latek tłumaczył policjantom, że przechodzącą przez jezdnię pieszą zauważył w ostatniej chwili i chciał ją ominąć. Miał 0,24 promili alkoholu we krwi. 29-letnia kobieta została przewieziona do szpitala. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego.

Wszystko wydarzyło się niedzielę przed godziną 16.00 na przejściu dla pieszych w Łukowie (woj. lubelskie). Ze wstępnych ustaleń policjantów z łukowskiej drogówki wynika, że kierujący autem mężczyzna dojeżdżając do przejścia, nie zachował szczególnej ostrożności i pomimo obowiązku nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącej przez jezdnię pieszej.


Potrącona kobieta została odrzucona od auta i upadła na jezdnię kilka metrów od przejścia. Ranna trafiła do szpitala, ale na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.


Policjanci ustalili, że kierujący volkswagenem był pod wpływem alkoholu. W jego organizmie było 0,24 promila. 23-latek wyjaśniał, że poprzedniego wieczora wypił kilka piw. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Wkrótce jego sprawa będzie miała swój finał w sądzie.


polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie