"To co robi minister Antoni Macierewicz, to dewastacja polskiej armii. Rozenek w "Tak czy Nie"

Polska

Szef sztabu generalnego gen. Mieczysław Gocuł we wtorek odchodzi ze stanowiska i ze służby. Do dymisji podał się dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. Mirosław Różański. M.in o zmianach w armii rozmawiali Andrzej Rozenek (Biało- Czerwoni) i Robert Winnicki, poseł niezrzeszony, prezes Ruchu Narodowego.

Andrzej Rozenek z Biało-Czerwonych krytykował szefa MON.

 

- To co robi minister Antoni Macierewicz, to dewastacja polskiej armii - mówił. Z kolei Robert Winnicki z Ruchu Narodowego oczekuje reakcji prezydenta na to, co dzieje się w polskiej armii. Zdaniem Winnickiego "MON staje się problemem dla rządu"

 

- Nie może być tak, że prezydent RP nie ma wpływu na to co się dzieje w armii - powiedział prezes RN. Jak stwierdził oczekuje także na reakcję premier Beaty Szydło.

 

Rozenek  natomiast nie miał wątpliwości, że "gdyby minister Siemoniak robił także rzeczy, pani premier Kopaczy by go wylała następnego dnia". I tu miedzy gośćmi Agnieszki Gozdyry pojawił się zgrzyt. Robert Winnicki stwierdził bowiem, iż "rząd PO nie jest żadnym pozytywnym odniesieniem". I wezwał Rozenka  "aby rozmawiać o standardach".

 

 

 

Na głównej stronie portalu polsatnews.pl zamieściliśmy sondę z pytaniem: "Czy odejścia kluczowych generałów są zagrożeniem dla polskiej armii?".

 

Większość biorących w niej udział (69,4 proc) uważa, że jest to zjawisko niepokojące. Pozostali (30,6 proc) jest przeciwnego zdania.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Tak czy Nie" można obejrzeć tutaj.

 

polsatnews.pl

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie