Premier i minister rodziny o programie Maluch plus. Powstanie 12 tysięcy nowych żłobków.

Polska
Premier i minister rodziny o programie Maluch plus. Powstanie 12 tysięcy nowych żłobków.
Polsat News

Realizujemy programy Rodzina 500 plus i Mieszkanie plus, ale też realizujemy program Maluch plus, w tym roku zostanie na niego wydane ok. 500 mln zł - powiedziała w Stalowej Woli (Podkarpackie) premier Beata Szydło. - W 2017 r. powstanie ponad 12 tys. nowych, publicznych żłobków - zapowiedziała z kolei minister rodziny Elżbieta Rafalska.

- Dzisiaj jesteśmy razem z maluchami, żeby opowiedzieć o programie Maluch plus - powiedziała Szydło na otwarciu Miejskiego Żłobka Integracyjnego w Stalowej Woli (Podkarpackie). Dodała, że na program Maluch plus w tym roku zostanie wydane ok. 500 mln zł na wsparcie inwestycji w żłobki.

 

Uczestnicząca w otwarciu żłobka razem z panią premier minister rodziny Elżbieta Rafalska zapowiedziała z kolei  powstanie 12 tys. nowych, publicznych żłobków. W sumie, w nowo powstających żłobkach i tych już istniejących, rząd dofinansuje ponad 53 tys. miejsc.

 

"Rodzina ma się czuć w swoim państwie bezpiecznie"

 

- Bardzo chcemy, żeby dzieci w Polsce rodziło się coraz więcej. A skoro rodzą się dzieci i mija ten okres, kiedy mamy i tatusiowie mogą być na urlopach macierzyńskich, kończy się okres sprawowania opieki i trzeba wracać do pracy to takie miejsce jak to, ten piękny nowoczesny i przyjazny dzieciom żłobek muszą powstawać i nasz rząd, rząd pani premier Beaty Szydło partycypuje w kosztach utrzymania i powstawania takich nowych miejsc żłobkowych - powiedziała minister Rafalska.

 

 

- Rodzina ma być bezpieczna, rodzina ma się czuć w swoim państwie bezpiecznie, ma mieć poczucie, że państwo ją wspiera, pomaga, że może godnie żyć - powiedziała premier Szydło. Jak zaznaczyła, temu właśnie służą działania rządu PiS.

 

"Wszystkie programy zaczynają przynosić dobre owoce"

 

- Wszystkie programy, które realizowaliśmy w ubiegłym roku, które w tej chwili zaczynają przynosić tak dobre owoce, począwszy od rodziny 500 plus poprzez wspieranie rynku pracy, po podnoszenie minimalnych wynagrodzeń, poprzez właśnie takie projekty jak wspieranie inwestycji dla dzieci, mają służyć jednemu: w Polsce najważniejsza ma być rodzina. Dzieci to jest nasza przyszłość. Czy może być piękniejszego i wspanialszego niż mali obywatele, którzy tutaj za nami się znajdują - powiedziała Szydło.

 

Premier powiedziała też, że pomoc z programu Rodzina 500 plus trafiła do prawie 4 mln dzieci, z czego ponad 1 mln to dzieci z Podkarpacia. Na rodzinę w tym województwie zostało przeznaczonych średnio blisko 7 tys. zł w ramach tego programu. Programem 500 plus jest objętych 65 proc. dzieci z terenów wiejskich na Podkarpaciu. - To pokazuje skalę tego programu i jego rzeczywisty wymiar - powiedziała Szydło.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie