90 tys. zł na nowe hospicjum dla psów ze Staruszkowa. Dzięki waszej pomocy

Polska
90 tys. zł na nowe hospicjum dla psów ze Staruszkowa. Dzięki waszej pomocy
Polsat News

Dobrze prosperujący pensjonat właścicielka zamieniła na schronisko dla starych i schorowanych zwierząt. Dziesięć pokoi na dwóch piętrach stało się przytuliskiem dla psów i kotów. Ale nad Staruszkowem w Karpaczu zawisła groźba likwidacji. Na szczęście po nagłośnieniu sprawy przez reporterów Polsat News udało się zebrać ponad dziewięćdziesiąt tysięcy złotych. To jednak nie koniec sprawy.

Luna i Sara przyjechały do Staruszkowa w niedzielę. Ekipa Polsat News była świadkiem ich przyjęcia do pensjonatu pani Krystyny, która kilkanaście miesięcy temu zamieniła go na dom spokojnej starości dla zwierząt.

 

- Psy w opłakanym stanie mieszkały w budach, które były nieprzystosowane do warunków zimowych ani letnich, bez jedzenia, na krowich łańcuchach - wyznała Edyta Witkowska, mieszkanka Legnicy.

 

Pani Krystyna Seemayer stara się przyjąć pod swój dach każdego psa i kota, które potrzebują troskliwej opieki. W pensjonacie zaczyna jednak brakować miejsca, a były mąż chce się pozbyć pani Krystyny i jej podopiecznych. W Staruszkowie mieszka ponad czterdzieści psów.

 

Potrzebne 160 tys. zł

 

Kobieta znalazła nowy dom dla siebie i swoich pupili, ale by go kupić potrzebuje 160 tysięcy złotych. Dzięki ofiarności miedzy innymi widzów Polsatu News udało się już zebrać ponad połowę tej kwoty. Potrzeba jeszcze 70 tysięcy.

 

- Z każdą jedną złotówką uśmiechał mi się pysk, i zaczęłam wierzyć, że damy radę. Ludziom dobrej woli dziękowałam setki razy, ale wam chcę podziękować. Bez waszej pomocy siedziałabym dalej tutaj  i płakałabym i nie wiedziałabym, co dalej zrobić - wyznała Krystyna Seemayer, właścicielka Staruszkowa.

 

Nie tylko pieniądze

 

Pani Krystyna mieszka sama, ale sama nie jest. Wspierają ją mieszkańcy Karpacza. - Trzeba jakoś pomoc, żeby te stworzenia mogły sobie spokojnie dożyć tej starości - powiedział Zbigniew Bienias, który pomaga pani Krystynie.

 

Stare, schorowane psy potrzebują nie tylko karmy i miłości. Potrzebne są także stare pościele, poszwy, prześcieradła i ręczniki.

 

Jak pomóc

 

Aby wziąć udział w zbiórce można dokonać wpłaty na niżej wymienione konto z tytułem "Darowizna dla Staruszkowa". Możliwe jest również przekazanie 1 proc. podatku dla Fundacji Dar Serca. Dopisek "Staruszkowo" sprawi, że pieniądze trafią do pani Krystyny.

 

 

Polsat News

mr/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie