Malezja: uratowano 25 osób, które znajdowały się na zaginionym statku

Świat
Malezja: uratowano 25 osób, które znajdowały się na zaginionym statku
PAP/EPA/Malaysian Maritime Enforcement Agency

Udało się odnaleźć żywych 23 chińskich turystów i dwóch członków załogi statku turystycznego, który zaginął w sobotę w Malezji, u wybrzeży Borneo - poinformowały w niedzielę malezyjskie władze. Sześć osób w dalszym ciągu jest poszukiwanych.

Jak podano, w pierwszej kolejności samolot wojskowy dostrzegł kapitana łodzi i członka załogi. Następnie rybacy uratowali 10 rozbitków, a potem kolejnych osiem osób. Ostatnią 5-osobową grupę uratował holownik.

 

Wśród sześciu zaginionych jest pięciu chińskich turystów i członek załogi.

 

Statek wypłynął z portu w Kota Kinabulu w stanie Sabah na północy Borneo w sobotę o godz. 9 rano czasu lokalnego (w nocy z piątku na sobotę w Polsce). Miał dotrzeć na popularną wśród turystów wyspę Mengalum.

 

Zaginięcie statku zostało zgłoszone o godz. 21:51 czasu lokalnego, gdy okazało się, że statek nie zawinął do portu przeznaczenia.

 

Trudne poszukiwania

 

Trudne warunki pogodowe - wysokie fale i silny wiatr - utrudniają akcję poszukiwawczą, która wciąż jest prowadzona - powiedział agencji Reutera przedstawiciel malezyjskiej straży wybrzeża (MMEA) Rahim Ramli. Dodał, że do akcji zostało włączone lotnictwo. Poszukiwania rozciągają się na obszarze tysiąca kilometrów kwadratowych.

 

PAP

mta/dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie