Prezes PiS: bawi mnie okrzyk "precz z kaczorem dyktatorem"

Polska
Prezes PiS: bawi mnie okrzyk "precz z kaczorem dyktatorem"
Twitter/PrawoiSprawiedliwość

Jarosław Kaczyński powiedział w sobotę wieczorem w Rzeszowie, że jeżeli jego ugrupowanie chce zmieniać Polskę, musi "robić to też na poziomie samorządowym". W Rzeszowie lider PiS spotkał się z działaczami tej partii na Podkarpaciu. Spotkanie było zamknięte dla mediów. Fragmenty jego wypowiedzi zamieszczono na kontach PiS i rzeczniczki partii Beaty Mazurek na Twitterze.

- Naszym historycznym obowiązkiem wobec Polski jest zmiana postkomunistycznego systemu. Możemy sprawić, żeby Polska była lepsza i pchnąć ją do przodu ku rozwojowi - mówił prezes. - Będziemy atakowani, ale jeśli się zmobilizujemy do ciężkiej pracy, to mamy duże szanse na zwycięstwo - dodał.

 

Kaczyński powiedział podczas spotkania, że bawi go okrzyk "precz z kaczorem dyktatorem". - Gdybym w minimalnej części nim był, nikomu by nie przyszło do głowy protestować - zauważył.

 

"Skromna ilość" reprezentantów PiS w samorządach

 

Kaczyński zauważył, że PiS ma "dużo posłów w parlamencie, ale stosunkowo skromną ilość reprezentantów w samorządach". Natomiast "wynik wyborów samorządowych będzie w znacznym stopniu wpływał na wynik kolejnych wyborów parlamentarnych". - Potrzebujemy dobrych kandydatów na wszystkie stanowiska w samorządach - mówił.

 

Prezes PiS zapowiedział, że w partii zostanie przeprowadzona weryfikacja obecnych samorządowców. Jednocześnie zaznaczył, że "nikt kto był dobrym samorządowcem, nie poniesie strat z powodu zmian w ordynacji wyborczej". - Będziemy też szukać nowych kandydatów - dodał. W ocenie Kaczyńskiego, "zmiana ordynacji wyborczej jest niezbędna, aby ograniczyć do minimum możliwość fałszowania wyników".

 

 

 

W trakcie spotkania zapewnił zebranych, że "reforma edukacji jest reformą dobrze przygotowaną". Natomiast wprowadzanie reformy służby zdrowia uderzało "w grupy interesu", w związku z tym należy być przygotowanym na sprzeciw z ich strony.

 

W spotkaniu z prezesem partii w rzeszowskim Wojewódzkim Domu Kultury uczestniczyli m.in. marszałek Sejmu Marek Kuchciński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, wicemarszałek Joachim Brudziński, marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl.

 

PAP

kan/mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie