Napadał na kobiety. Został zatrzymany po policyjnym pościgu

Polska
Napadał na kobiety. Został zatrzymany po policyjnym pościgu
Fot. Dolnośląska policja

Policjanci z Legnicy (woj. dolnośląskie) po pościgu zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kilka napadów rabunkowych na kobiety. Okazało się, że 43-latek kilka dni wcześniej wyszedł z więzienia, ponieważ miał przerwę w odbywaniu kary. Został tymczasowo aresztowany

Legniccy policjanci zostali poinformowani o rozboju dokonanym chwilę wcześniej na jednej z ulic miasta.  Około godziny 18.00 nieznany mężczyzna podbiegł do pokrzywdzonej kobiety i po użyciu gazu łzawiącego wyrwał jej z rąk torebkę. Uciekł z miejsca zdarzenia.

 

Po chwili policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie o przestępstwie, do którego doszło w innym rejonie miasta. Sprawca zaatakował kobietę, gdy ta zamykała bramę garażową. Podszedł do niej i wyrwał jej torbę.  Z przekazanych informacji wynikało, że drugiej napaści mógł dokonać ten sam mężczyzna. 

 

 W wyniku natychmiast podjętych działań pościgowych sprawca został namierzony i zatrzymany na terenie gminy Kunice.

 

to 43 - letni mieszkaniec Legnicy. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna kilka dni wcześniej wyszedł z więzienia, ponieważ miał przerwę w odbywaniu kary za wcześniejsze przestępstwa przeciwko mieniu.

 

Policjanci w miejscu zamieszkania zatrzymanego mężczyzny, ujawnili pochodzący z jeszcze innego przestępstwa dowód osobisty należący do kobiety. Jak ustalono, dokument ten został skradziony kilka dni wcześniej na terenie Legnicy. Mężczyzna również zaatakował kobiete i zbiegł.

 

 

 

kan

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze