Marian Kowalski w "Skandalistach". Sobota godz. 20

Polska
Marian Kowalski w "Skandalistach". Sobota godz. 20
Polsat News

Kulturysta i nacjonalista Marian Kowalski będzie gościem Agnieszki Gozdyry w programie "Skandaliści" w Polsat News. Kowalski był przez lata współorganizatorem Marszu Niepodległości i rzecznikiem ONR. Do 2015 roku był także wiceprezesem Ruchu Narodowego. Został jednak usunięty z tej funkcji, a powodem stała się kłótnia o miejsc na listach u Pawła Kukiza. Kowalski był przeciwnikiem takiego sojuszu.

Kowalski stratował też w wyborach prezydenckich 2015 roku - pod hasłem "Silny człowiek na trudne czasy". Zajął 9 miejsce spośród 11 kandydatów, zdobywając 77 630 głosów (0,52% głosów ważnych). W II turze udzielił poparcia Andrzejowi Dudzie. 

 

Marian Kowalski pochodzi z Lublina. Uczęszczał do I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica, z którego został usunięty. Jego wychowawczynią był znana posłanka SLD Izabela Sierakowska.

 

Kulturysta z sukcesami

 

Od 1979 roku uprawia kulturystykę. Trzykrotnie zdobył trzecie miejsce w mistrzostwach woj. lubelskiego w kategorii +90 kg. Był szefem klubu Samson - pierwszej lubelskiej siłowni.

 

Przez kilka lat był ławnikiem sądu rejonowego w Lublinie. Jako ochroniarz miał zarzuty o pobicie jednego z klientów klubu. 

 

Nie przebiera w słowach

 

Marian Kowalski znany jest z ostrych, często wulgarnych wypowiedzi pod adresem przeciwników politycznych czy środowisk, które uważa za wrogie. W jednej z telewizji internetowych mówił, że podczas pogrzebu Inki Mateusz Kijowski "chciał dostać wp..., żeby pojechać do Sorosa po dolary".

 

W studiu "Skandalistów" jak zwykle pojawi się także publiczność i gość specjalny. Początek programu o 20.

 

Polsat News

red
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie