Zakaz wjazdu na Ukrainę dla prezydenta Przemyśla cofnięty. Pomogła Kancelaria Prezydenta

Polska
Zakaz wjazdu na Ukrainę dla prezydenta Przemyśla cofnięty. Pomogła Kancelaria Prezydenta
PAP/Darek Delmanowicz

Poinformował o tym w piątek Michał Dworczyk (PiS), który powołał się na informację od ukraińskiego ambasadora Andrija Deszczycy. Według nieoficjalnych informacji do zniesienia zakazu przyczyniła się Kancelaria Prezydenta RP.

Zakaz wjazdu na Ukrainę wydany prezydentowi Przemyśla Robertowi Chomie został cofnięty - poinformował w piątek Michał Dworczyk (PiS). Powołał się na informację od ukraińskiego ambasadora Andrija Deszczycy. Jak dodał, w związku z tym część posłów PiS weźmie udział w Forum Europa-Ukraina.

 

- Z zadowoleniem przyjęliśmy informację ambasadora Deszczycy o cofnięciu niezrozumiałego zakazu wjazdu na teren Ukrainy prezydenta Przemyśla - powiedział Dworczyk, szef sejmowej komisji łączności z Polakami za granicą oraz przewodniczący polsko-ukraińskiej grupy parlamentarnej.

 

- Teraz posłowie PiS będą indywidualnie podejmować decyzje o wyjeździe na Forum. Wiem, że część parlamentarzystów tam się zjawi, ja będę jedną z tych osób, które w Rzeszowie będą obecne - dodał. Zastrzegł, że do Rzeszowa nie dotrą już najprawdopodobniej marszałek Sejmu Marek Kuchciński i wicemarszałek Ryszard Terlecki, którzy mieli być jednymi z gości Forum.

 

W czwartek Dworczyk informował, że w związku z zakazem dla Chomy parlamentarzyści PiS nie wezmą udziału w rozpoczynającym się w piątek w Rzeszowie Forum Europa-Ukraina.

 

Pomogła Kancelaria Prezydenta

 

Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP do zniesienia zakazu przyczyniła się interwencja Kancelarii Prezydenta RP, która była w stałym kontakcie z ambasadą Ukrainy w Polsce i administracją prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki.

 

Kancelaria Prezydenta nie komentuje tych doniesień.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie