"Polityka PiS nas izoluje i ośmiesza" - prof. Staniszkis w programie "Gość Wydarzeń"

Polska

- Bardzo wiele wartościowych osób w PiS nie potrafi powiedzieć "nie" - stwierdziła prof. Jadwiga Staniszkis w programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News. Zarzuciła działaniom PiS "niszczenie wizerunku Polski na świecie", a metody "wydobywania czegoś więcej dla siebie przez konflikt" nazwała bolszewickimi. - Ale dostrzegam więcej pozytywów w pracy rządu niż się spodziewałam - przyznała.

- Duda wielokrotnie złamał prawo, przy nim Rzepliński przynajmniej rozumie, co to znaczą rządy prawa - w ten sposób prof. Jadwiga Staniszkis tłumaczyła swoje słowa z wywiadu udzielonego RMF FM, w którym przyznała, że chciałaby zobaczyć byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego w walce o prezydencki fotel.

 

Przyznała jednak, że Andrzej Rzepliński "byłby poważnym kandydatem, ale z niewielkimi szansami".

 

Prof. Staniszkis nie szczędziła słów krytyki pod adresem PiS i rządu. Zarzuciła politykom prawicy "niszczenie wizerunku Polski na świecie".

 

- Polityka prowadzona przez PiS nas izoluje, często ośmiesza - oceniła i wymieniła wiele złych posunięć obecnego rządu, do których zaliczyła m.in reformę edukacji, politykę zagraniczną i działania ministra Naimskiego, który uruchamia uwagę Zachodu w sprawie gazociągu OPAL, a który - zdaniem profesor - jest bardzo ryzykowny.  

 

polsatnews.pl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie