"Musimy mieć wyższy wynik w przyszłych wyborach parlamentarnych" - prezes PiS na spotkaniu w Krakowie

Polska
"Musimy mieć wyższy wynik w przyszłych wyborach parlamentarnych" - prezes PiS na spotkaniu w Krakowie
Twitter/Prawo i Sprawiedliwość

Poprzez wprowadzenie zmian w samorządach nie mamy na celu eliminacji samorządowców z życia publicznego; trzeba zlikwidować patologie, które mają w tym momencie miejsce w samorządach i podnieść jakość rządzenia - mówił w piątek w Krakowie prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Szef PiS w piątek wieczorem na zamkniętym dla mediów spotkaniu rozmawiał z działaczami PiS z Małopolski. Fragmenty jego wypowiedzi zamieszczono na koncie PiS na Twitterze.

 

Prezes PiS powiedział, że "wygrana w wyborach samorządowych będzie miała ogromne znaczenie także przez wzgląd na wybory parlamentarne". - Musimy mieć wyższy wynik w przyszłych wyborach parlamentarnych w 2019 r. - powiedział Kaczyński.

 

- Przez wprowadzenie zmian w samorządach, nie mamy na celu eliminacji samorządowców z życia publicznego - mówił szef PiS. Według niego "trzeba zlikwidować patologie, które mają w tym momencie miejsce w samorządach i podnieść jakość rządzenia".

 

"Energia i entuzjazm posłów"

 

Prezes PiS stwierdził ponadto, że "zmiany w ordynacji wyborczej powinny mieć m.in. charakter techniczny, by zapobiec fałszowaniu wyborów".

Kaczyński zapowiedział też stworzenie struktury partyjnej, która zajmie się przygotowaniami do wyborów samorządowych oraz wykorzystanie podczas najbliższej kampanii z "energii i entuzjazmu posłów", którzy zasiedli w parlamencie pierwszy raz.

"Grupy interesów organizują opór"

 

- Musimy znaleźć odpowiednich kandydatów do wyborów samorządowych i zwiększyć liczebność partii  - powiedział szef PiS.

 

Ponadto podkreślił, że konieczna jest naprawa służby zdrowia. - I to nasze główne zadanie na najbliższy okres - powiedział Kaczyński.

 

Mówił również, że "obecne zmiany w Polsce powodują, że niektóre grupy interesów, które na nich tracą, organizują opór". - Wprowadzenie zmian nie będzie łatwe, ale musimy się ich podjąć, aby Polska była lepsza - powiedział szef PiS.

W spotkaniu z prezesem partii w sali krakowskiego Sokoła wzięli udział m.in. premier Beata Szydło, wicemarszałkowie Sejmu Ryszard Terlecki i Joachim Brudziński, minister budownictwa i infrastruktury Andrzej Adamczyk i rzeczniczka PiS Beata Mazurek. W sumie uczestniczyło kilkaset osób funkcyjnych z całego województwa małopolskiego, w tym parlamentarzyści, burmistrzowie, starostowie, wójtowie i radni różnych szczebli samorządu.

 

W styczniu szef PiS spotkał się już z działaczami partii m.in. w województwach: wielkopolskim, śląskim, łódzkim, zachodniopomorskim i dolnośląskim.

 

PAP

kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie