Maluch dla Toma Hanksa dotrze za ocean dreamlinerem

Polska

"Do Los Angeles przewieziemy wkrótce niezwykły ładunek. Będzie to... Fiat 126p, którego od mieszkańców Bielska-Białej otrzyma Tom Hanks!"- napisały Polskie Linie Lotnicze LOT na swoim profilu na Facebooku. Zanim prezent trafi do gwiazdy amerykańskiego kina musi jeszcze przejść gruntowny remont. "Wydarzenia" sprawdziły, na jakim etapie są prace.

Początek nietypowej inicjatywie dał pośrednio sam aktor. Jesienią ubiegłego roku opublikował zdjęcie, na którym otwiera drzwi do mocno sfatygowanego małego fiata. "I'm so excited about my new car!! (Jestem taki podekscytowany moim nowym autem)" - podpisał Hanks swoje zdjęcie na profilu.

To w Bielsku-Białej przez cztery dekady Fiat 126p zjeżdżał z linii montażowych. Dlatego mieszkańcy tego miasta nie pozostali obojętni na wpis Hanksa.  Zorganizowali zbiórkę pieniędzy, kupili malucha i postanowili wysłać go aktorowi.

 

Hanks otrzyma jeden z modeli z początków produkcji.

 

 

Zanim to nastąpi, popularny maluch zostanie rozebrany i wyremontowany do ostatniej śrubki, aby amerykańskiemu aktorowi mógł służyć długie lata

 

- Najbardziej obawiamy się blacharki, bo nie wiemy, ile pod lakierem jest warstw lakieru i co tam siedzi - powiedział Krzysztof Hankus, właściciel warsztatu BBOld Timer Garage, w którym trwa remont. Auto ma być gotowe za dwa miesiące.

 

- Inicjatywa tak spodobała się bielszczanom, że robią dla nas część rzeczy za darmo - dodała Monika Jaskólska, organizatorka zbiórki.

 

Zaoszczędzone dzięki tej pomocy pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom ze Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

 

Hanks jest drugim po Spencerze Tracy aktorem, któremu udało się zdobyć statuetkę Oscara dwa razy z rzędu, za rolę w filmach "Filadelfia" i "Forrest Gump". Popularność przyniosły mu też role w obrazach "Szeregowiec Ryan", "Cast Away: Poza światem", "Masz wiadomość", "Kod da Vinci" i "Bezssenność w Seatle".

 

Polsat News, PAP

ml/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie