"Bezpieczna Zima z GOPR". Weekend w Wiśle

Kultura
Bezpieczna Zima z GOPR
Galeria zdjęć (8)

Z jaką prędkością mogą zjeżdżać narciarze, a z jaką snowboardziści? Czy Adam Małysz skakał na skoczni w Wiśle Malince, która nosi jego imię? A kierowca rajdowy Kajetan Kajetanowicz powie, jak jeździć w trudnych warunkach. O tym m.in. w weekendowym "Nowym Dniu z Polsat News" w Telewizji Polsat i Polsat News. Beata Cholewińska, Milena Rostkowska-Galant, Mariusz Abramowicz tym razem odwiedzą Wisłę.

Dziennikarze Polsat News od kilku tygodni podróżują po Polsce i promują aktywny wypoczynek w ramach akcji "Bezpieczna Zima z GOPR".

 

W kolejne weekendy stycznia i lutego odwiedzają najciekawsze stoki narciarskie w Polsce. Ich relacje pokazuje w soboty i niedziele poranne pasmo "Nowy Dzień z Polsat News" w Telewizji Polsat i Polsat News.

 

Dziennikarze razem z zaproszonymi gośćmi pokażą najpiękniejsze zakątki regionu.

 

Gośćmi sobotniego poranka będą tak zwani narciarze retro. Opowiedzą o niedzielnym wydarzeniu, które odbędzie się w Wiśle już po raz szósty. Uczestnicy "Narciarskiego Biegu Retro" jeżdżą na starodawnych nartach, w strojach retro.

 

Na antenie gościć będą również ratownicy GOPR, którzy opowiedzą o tym, jak bezpiecznie wypoczywać podczas ferii zimowych. Wyjaśnią, czego nie wolno robić w górach, jakie niebezpieczeństwo niosą za sobą, np. niedopięte buty, brak kasków czy złe wyposażenie.

 

 

Celem akcji "Bezpieczna Zima z GOPR"  jest promowanie aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i zasad, jakie powinny obowiązywać na stokach narciarskich oraz pokazanie zagrożeń czyhających na turystów i nauka bezpiecznego zachowania w górach.

 

Akcję, tak jak w latach poprzednich, wspiera stacja Polsat News.

 

 

 

Ekipa Polsat News odwiedzi jeszcze kolejno:

 

  • 04-05 lutego Czarna Góra,
  • 11-12 lutego Szklarska Poręba,
  • 18-19 lutego Zakopane - Harenda,
  • 25-26 lutego Kluszkowce - Czorsztyn Ski.

 

Numer ratunkowy w górach: 601100300

 

Wypoczywając w górach warto pamiętać numer 601100300. To specjalny numer ratunkowy w całym paśmie polskich gór; jest częścią Zintegrowanego Systemu Ratownictwa, obsługiwanego przez ratowników GOPR i TOPR.

 

System Ratownictwa powstał we współpracy służb ratowniczych z siecią Plus, która już od kilkunastu lat współpracuje z ratownikami górskimi i jest ich partnerem technologicznym.

 

Rozwiązaniem wspierającym bezpieczny wypoczynek jest również aplikacja na telefony komórkowe "RATUNEK", która powstała we współpracy GOPR z siecią Plus i Paga Solutions. Aplikacja umożliwia kontakt telefoniczny ze służbami ratowniczymi i pozwala zlokalizować miejsce, z którego zgłaszany jest wypadek z dokładnością nawet do trzech metrów.

 

Więcej informacji o bezpiecznym wypoczynku w górach jest na http://601100300.pl/

 

Polsat News

red/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze