Policja: autostrada A1 w kierunku Częstochowy odblokowana

Polska
Policja: autostrada A1 w kierunku Częstochowy odblokowana
PAP/Grzegorz Michałowski

Udrożniony został ruch na autostradzie A1 w kierunku Częstochowy między Tuszynem a Piotrkowem Trybunalskim - w miejscu, w którym rano doszło do jednego z karamboli z udziałem kilkudziesięciu aut - poinformowała rzeczniczka łódzkiej policji Joanna Kącka.  

- Służby drogowe oraz straż pożarna uporządkowały miejsce zdarzenia; m.in. usunięto wraki aut, zlikwidowano plamy oleju oraz płyny eksploatacyjne samochodów, których na jezdni rozlały się bardzo duże ilości - powiedział rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Maciej Zalewski.

 

Dodał, że ruch w tym miejscu będzie zabezpieczała policja; ma obowiązywać ograniczenie prędkości.

 

Udrożniony odcinek autostrady A1 w stronę Częstochowy znajduje się między węzłami Tuszyn a Piotrków Tryb. Zachód na terenie powiatu piotrkowskiego.

 

Dwa karambole w obu kierunkach jazdy

 

W tym miejscu w czwartek rano doszło do dwóch karamboli w obu kierunkach jazdy. W sumie uczestniczyło w nich 76 samochodów i ciężarówek (46 w kierunku na Łódź, 30 w kierunku na Częstochowę); do szpitali trafiły łącznie 32 osoby. Na autostradzie panowały trudne warunki atmosferyczne i gęsta mgła.

 

Trwa uprzątanie skutków zdarzenia na pasach ruchu w kierunku Łodzi. Jezdnia nadal jest zablokowana i zdaniem Zalewskiego ruch w tym miejscu jeszcze przez "wiele godzin" może odbywać się objazdami.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie