Okna oblane farbą. Incydent w biurze Suskiego i Bielana w Lipsku

Polska
Okna oblane farbą. Incydent w biurze Suskiego i Bielana w Lipsku
Google Street View

Oblano półprzezroczystą substancją szybę w siedzibie biura parlamentarzystów PiS w Lipsku w nocy ze środy na czwartek na Mazowszu - poinformował PAP wiceprzewodniczący klubu PiS Marek Suski. W Lipsku znajduje się biuro Suskiego oraz wicemarszałka Senatu Adama Bielana.

Według posła do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek. Oblane zostały półprzezroczystą, lekko brązową substancją, okno w biurze; na miejsce przybyła policja, spisano protokół - powiedział PAP Suski.

 

O zdarzeniu informowano wcześniej na portalu TVP Info. Jak mówił asp. Tomasz Krukowski z Komedy Powiatowej Policji w Lipsku, policję powiadomił właściciel posesji, który wynajmuje lokal PiS. - Szyba została zalana substancją nieznanego pochodzenia, zebrano ślady dowodowe - podkreślił.

 

"Mamy monitoring, trwa analiza"

 

- Mamy w mieście monitoring, trwa jego analiza. Mamy nadzieję, że przyniesie to taki skutek, że sprawca zostanie zatrzymany - dodał policjant. Substancja miała być oleista, o brązowym zabarwieniu.

 

W ubiegłym tygodniu nieznani sprawcy oblali czerwoną farbą drzwi wejściowe oraz elewację szczecińskiego biuro posłów PiS Joachima Brudzińskiego oraz Leszka Dobrzyńskiego.

 

PAP

zdr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze