Kolejny oficer FSB zatrzymany. Jest podejrzewany o zdradę stanu

Świat
Kolejny oficer FSB zatrzymany. Jest podejrzewany o zdradę stanu
Flickr/Keith Allison/CC BY-SA 2.0

W śledztwie prowadzonym przez rosyjskie służby w związku z podejrzeniami o zdradę stanu zatrzymany został kolejny oficer Centrum Bezpieczeństwa Informatycznego (CIB) Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji - podała w czwartek niezależna "Nowaja Gazieta".

Źródła gazety potwierdziły nazwisko pierwszego zatrzymanego oficera FSB, o którym informowały w środę media. Jest nim Siergiej Michajłow, który - według dziennika "Kommiersant" - jako wiceszef CIB był odpowiedzialny za branżę internetową.

 

"Nowaja Gazieta" podała, że Michajłow został zatrzymany przez funkcjonariuszy FSB podczas służbowego posiedzenia, i że odbyło się to w "teatralno-pokazowym" stylu - na głowę nałożono zatrzymanemu światłoszczelny worek.

 

Wraz z Michajłowem i jego kolegą z CIB zatrzymane są jeszcze dwie osoby, w tym menadżer firmy Kaspersky Lab - twierdzi niezależny dziennik.

 

Według mediów menadżer Kaspersky Lab kierował w tej firmie oddziałem ds. badania cyberprzestępstw, współpracującym z FSB i MSW Rosji w analizowaniu przestępstw informatycznych i ekspertyzach.

 

Sama firma przekazała zaś, że postępowanie karne, w ramach którego zatrzymany został jej pracownik, dotyczy okresu sprzed 2012 roku, gdy osoba ta jeszcze w niej nie pracowała.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie