Dwie osoby w stanie bardzo ciężkim. Poszkodowani w karambolach są operowani i diagnozowani

Polska
Dwie osoby w stanie bardzo ciężkim. Poszkodowani w karambolach są operowani i diagnozowani
Polsat News

W czwartkowych karambolach na autostradzie A1 w sumie zostały poszkodowane 32 osoby poinformowała rzeczniczka prasowa wojewody łódzkiego Dagmara Zalewska. Ranni zostali przewiezieni z miejsca wypadku do szpitali.

Do centrum urazowego w szpitalu im. Kopernika w Łodzi trafiły trzy osoby - w tym dwie w stanie bardzo ciężkim. Jak poinformował dyrektor placówki Wojciech Szrajber, te dwie osoby poddane zostały skomplikowanym operacjom. - Jedna operacja dotyczy organów wewnętrznych, druga jest na styku ortopedii i chirurgii naczyniowej. To są trudne zabiegi - wyjaśnił. Trzecia z rannych osób przebywa już na oddziale.

 

"Poszkodowani są cały czas diagnozowani"

 

Najwięcej poszkodowanych zostało skierowanych do Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim. - Do tej pory trafiło do nas 17 pacjentów. Po ocenie ich zdrowia lekarze zdecydowali o pozostawieniu na oddziale chirurgicznym czterech osób; ich stan jest stabilny. Jedna osoba w stanie ciężkim przebywa zaś na oddziale intensywnej opieki medycznej - poinformowała rzeczniczka prasowa szpitala Ewa Tarnowska-Ciotucha.

 

Jak zaznaczyła, "sytuacja jest dynamiczna, ponieważ poszkodowani cały czas są diagnozowani".

 

Pozostali poszkodowani trafili do szpitali w Bełchatowie i Tomaszowie Mazowieckim.

 

Trudne warunki na drodze i gęsta mgła

 

Do dwóch karamboli kilkudziesięciu aut doszło w czwartek rano na A1 w obu kierunkach jazdy, między Piotrkowem Trybunalskim a Łodzią. W sumie uczestniczyło w nich 76 samochodów i ciężarówek. Na autostradzie były trudne warunki atmosferyczne i gęsta mgła. Trasa jest zablokowana w obu kierunkach.

 

PAP, Polsat News

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie