Borussia Dortmund przeciwko budowie muru na granicy USA i Meksyku

Świat
Borussia Dortmund przeciwko budowie muru na granicy USA i Meksyku
Twitter/Borussia Dortmund

Borussia Dortmund subtelnie skrytykowała inicjatywę prezydenta USA Donalda Trumpa, który chce wznieść mur na granicy z Meksykiem. "To jest jedyna ściana, w jaką wierzymy" - napisał piłkarski klub na Twitterze, pod zdjęciem trybuny zwanej "żółtą ścianą".

Mogąca pomieścić 25 tysięcy kibiców "Die Gelbe Wand" to południowa trybuna stadionu Signal Iduna Park, na którym swoje spotkania rozgrywa BVB. Robi szczególne wrażenie, ponieważ jest dość stroma, a widzowie nie mają tam miejsc siedzących - wspierają zespół przez cały mecz na stojąco.

 

Projekt tego muru, który ma powstrzymać napływ imigrantów, był jedną ze sztandarowych obietnic wyborczych Trumpa. Prezydent USA głosi, że na razie za budowę zapłacą amerykańscy podatnicy, ale w ostatecznym rozrachunku Meksyk zrefunduje te koszty.

 

Inicjatywa podzieliła społeczeństwo, sprzeciwia jej się też południowy sąsiad USA. Prezydent Enrique Pena Nieto podkreślił w środę, że nie akceptuje decyzji Trumpa i powtórzył, że jego kraj nie poniesie żadnych kosztów z tego tytułu.

 

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie