Warszawska Praga czwartą najciekawszą dzielnicą w Europie. "Nowe miesza się ze starym"

Kultura
Warszawska Praga czwartą najciekawszą dzielnicą w Europie. "Nowe miesza się ze starym"
travelsupermarket.com

Podróżniczy portal Travel Supermarket z pomocą blogerów sporządził ranking dzielnic w europejskich miastach, z myślą o tych, którzy lubią wybierać nietypowe kierunki podczas wycieczek. Warszawska Praga została wyróżniona jako czwarte na Starym Kontynencie "alternatywne miejsce do zwiedzania".

Na pierwszym miejscu w zestawieniu znalazła się berlińska dzielnica Kreuzberg. Na drugim jest Miera Iela w Rydze i na trzecim Ancoats w Manchesterze. Dalej niż warszawska Praga uplasowały się m.in. dzielnice Pigneto (Rzym), Exarchia (Ateny) i Metelkova (Lubljana).


Główne znaczenie przy wyborze  miały trzy czynniki: kultura, kreatywność i wartość – przy tym ostatnim kryterium nie chodzi o bogactwo czy wysokie ceny w danym miejscu, a raczej szeroko rozumianą "wartościowość".


Autorom rankingu spodobały się alternatywne kawiarnie, restauracje i kluby, a także sklepy vintage, galerie czy teatry. Jako najbardziej "instagramowe" miejsce wyróżnili Muzeum Neonów.


"Praga jest miejscem gdzie nowe miesza się ze starym. Lato jest najlepszym czasem na odwiedzenie tej dzielnicy. Życie nocne toczy się wtedy na powietrzu, a wzdłuż Wisły działają plażowe bary. W klubach są koncerty i dance party" – zachwala bloger Adam Groffman.

 
travelsupermarket.com, polsatnews.pl, wawalove.pl

ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie