Rodziła przy drodze. Pomogli jej policjanci

Polska
Rodziła przy drodze. Pomogli jej policjanci
zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay/greekfood-tamystika/CC BY 2.0

Sierż. Łukasz Masny i mł. asp. Przemysław Sikorski z otwockiej drogówki pomogli rodzącej w samochodzie kobiecie. Policjanci zatrzymali do kontroli forda, który przekraczał dozwoloną prędkość. Okazało się, że kierujący jedzie z rodzącą żoną do szpitala. Pozwolono mu odjechać, ale okazało się, że poród już się zaczął. Mundurowi wezwali karetkę, jednak w końcu sami musieli odebrać dziecko.

Był już wieczór, kiedy patrolujący krajową drogę nr 17 funkcjonariusze z podwarszawskiego Otwocka zauważyli jadącego z nadmierną prędkością forda. Kierowca zdawał się nie zwracać żadnej uwagi na obowiązujące przepisy. Mundurowi rozpoczęli pościg.

 

Pościg za fiatem, w środku poród

 

W Woli Duckiej (Mazowsze) kierowca forda zatrzymał pojazd na pasie awaryjnym. Podczas kontroli drogowej okazało się, że kierujący wiezie do szpitala rodzącą żonę. W pojeździe znajdowała się również matka ciężarnej.

 

Mundurowi pozwolili odjechać kierowcy, jednak leżąca z tyłu kobieta zaczęła już rodzić. Na dojazd do szpitala było za późno.

 

Mł. asp. Przemysław Sikorski i sierż. Łukasz Masny natychmiast wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Zabezpieczali miejsce postoju samochodu, dbając, aby inny pojazd nie uderzył w zaparkowanego forda i aby nikt postronny nie przeszkadzał pasażerce.

 

Urodziła dziewczynkę w asyście policji


Kobieta w asyście mundurowych i przy pomocy matki i męża urodziła dziecko w samochodzie.


Przybyły na miejsce zespół medyczny zabrał do szpitala matkę z nowo narodzoną córeczką.


polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie