Port Praski laureatem Builder Awards

Biznes

"Twórca najbardziej ambitnych realizacji architektonicznych" - to uzasadnienie nagrody Budowlana Firma Roku 2016, którą otrzymał Port Praski. Wyróżnienie przyznał po raz 14. miesięcznik "Builder". Tegoroczna Gala Builder Awards, która odbyła się w środę, połączona była z finałem IV edycji Konkursu Dla Młodych Architektów. Osobowością Branży Budownictwo został Adam Pykel, prezes Portu Praskiego.

Port Praski wyróżniono "za dynamiczny rozwój i osiągniętą pozycję na rynku budowlanym". Natomiast Adam Pykel został uhonorowany

"za efektywne zarządzanie, skuteczne poszerzanie potencjału i przewagi konkurencyjnej firmy, jak również za przedsiębiorczość i intuicję biznesową oraz wspieranie istotnych dla rozwoju branży inicjatyw".

 

"Postawiliśmy na jakość"

 

- Wróciliśmy do takiego budownictwa, które zakończyło się w Polsce 10 lat temu. Postawiliśmy na jakość - powiedział Adam Pykel, prezes Port Praski Inwestycje. - W środku Warszawy budujemy od podstaw miasto w mieście - opowiadał o inwestycji.

 

Jak uzasadniła Barbara Domańska, rzecznik Urzędu Dzielnicy Warszawa Praga-Północ, Port Praski swoją architekturą "przepięknie łączy tradycję z nowoczesnością".

 

- Wpisuje się wspaniale w naszą dzielnicę.I myślę, że jest doskonałym motorem dla jej rozwoju - dodała.

 

Prace związane z inwestycją Port Praski wciąż trwają. Po zakończeniu obiekt zajmie powierzchnię 40 ha.

 

Promocja dobrych praktyk w branży budowlanej

 

Celem konkursu jest wyłonienie wyróżniających się firm i osób działających na polskim rynku budowlanym, promocja tych firm i osób oraz upowszechnianie dobrych praktyk i relacji biznesowych w branży budowlanej.


Konkurs jest dwuetapowy. Do pierwszego etapu mogli przystąpić wszyscy, wypełniając formularz zgłoszeniowy. Po weryfikacji zgłoszeń przez Kapitułę Konkursu nominowana do II etapu i wyróżnień była grupa firm - liderów w swoich branżach.


Uczestników do pierwszego etapu mogli zgłaszać i rekomendować: instytucje, inwestorzy lub firmy współpracujące przy realizacji inwestycji budowlanych.

 

Polsat News

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie