Podejrzany o zabójstwo w Płońsku zgłosił się na policję. Usłyszał zarzuty

Polska
Podejrzany o zabójstwo w Płońsku zgłosił się na policję. Usłyszał zarzuty
Polsat News

Mariusz D. był poszukiwany listem gończym w związku z poniedziałkowym zabójstwem 33-letniego Dariusza T. - Dziś około godziny 9:00 podejrzany o zabójstwo zgłosił się na komendę powiatową policji w Płońsku w obecności adwokata - powiedziała Polsat News mł. asp. Kinga Drężyk-Zmysłowska, rzecznik prasowy komendanta powiatowego policji w Płońsku.

Mariusz D. zostanie przesłuchany w obecności prokuratora. Sąd wydał zgodę na 14-dniowy areszt.

 

Prokuratura, jeszcze przed zatrzymaniem 39-letniego Mariusza D., przedstawiła mu zarzut o działanie w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia Dariusza T. przy użyciu broni palnej. Grozi za to od 8 lat więzienia do dożywocia.

 

W grę wchodzą porachunki

 

Śmiertelny strzał padł w poniedziałek po godzinie 9:00 na osiedlu przy ulicy Grunwaldzkiej. Obaj mężczyźni - według policji - znali się i byli wcześniej notowani. Prawdopodobnie chodziło o porachunki. Sprawcy udało się uciec.

 

Funkcjonariusze o pościgu poinformowali wówczas jednostki w sąsiednich powiatach. Po wydaniu listu gończego Mariusza D. szukała policja w całym kraju. Ostrzegała, że może być uzbrojony i groźny.

 

Według prokuratora, Dariusz T. przed śmiercią przekazał, kto oddał strzał.

 

Funkcjonariusze czekają na wyniki sekcji zwłok 33-latka, by dowiedzieć się, z jakiej broni i z jakiej odległości oddano śmiertelny strzał.

 

Polsat News, polsatnews.pl

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie