Plakaty, które mówią prawdę. Żartobliwe przeróbki posterów filmów nominowanych do Oscara

Kultura
Plakaty, które mówią prawdę. Żartobliwe przeróbki posterów filmów nominowanych do Oscara
theshiznit.co.uk/

Po ogłoszeniu nominacji do Oscara pojawiają się w internecie przeróbki plakatów nominowanych filmów. W humorystyczny sposób przedstawiają one to, co dany obraz pokazuje.

W tym roku po raz pierwszy ogłoszenie nominacji nie odbyło się podczas konferencji prasowej, lecz za pomocą przygotowanego z wyprzedzeniem nagrania, transmitowanego na stronach internetowych Oscarów.

 

Według komentatorów trudne zadanie spoczęło na gospodarzu tegorocznej ceremonii przyznania Oscarów, komiku Jimmym Kimmelu, który ma zawalczyć o uwagę widzów w sytuacji, gdy oglądalność gali spada od dwóch lat, a zeszłoroczna przyciągnęła najmniej telewidzów od 2008 roku (34,4 mln osób).

 

"W nadęty sposób przereklamowane"

 

Jak napisali autorzy przeróbek z portalu The Shiznit oscarowe filmy są zazwyczaj w nadęty sposób przereklamowane. Dlatego oni postanowili na plakatach opisać o czym naprawdę są nominowane w tym roku obrazy.

 

Ich zdaniem, tegoroczny rekordzista "La La Land", filmowy musical Damiena Chazelle, który zdobył 14 nominacji do Oscara, daje widzom złudzenie ucieczki od ich realnego życia. Po przeróbce na plakacie napisano: "Bez Trumpa. Bez Farage’a. Ucieczka od rzeczywistości. Ten film jest lepszy niż twoje życie".

 

La La land


"Jackie" - film biograficzny o żonie prezydenta Johna Kennedego - Jacqueline, którą gra Natalie Portman to: "Przypomnij sobie o czasach, kiedy politycy byli dystyngowani".

 

Jackie


Film science-fiction "Arrival" ("Nowy początek") o ekspertce od lingwistyki, która ma się porozumieć z Obcymi, którzy lądują na ziemi, to w żartobliwej wersji: "Wojna Słów. Tłumacz google nam tu nie pomoże".

 

Arrival


Dramat "Fences", historia rodziny czarnoskórego robotnika granego przez Denzela Washingtona (i przez niego wyreżyserowany) to: "To świetna obsada. Ale możesz powiedzieć, że była już sztuka teatralna".

 

Fences


"Hell or High Water", czyli film o polskim tytule "Aż do piekła" - opowieść o braciach, którzy chcą ocalić rodzinną farmę w Teksasie - to w żartobliwej wersji: "Kupowanie domu jest trudne. Nawet bankowi rabusie zostają wy...kołowani przez bank".

 

Az do piekla

 

89. ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się 26 lutego.

 

polsatnews.pl, theshiznit.co.uk, naekranie.pl

ptw/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze