"Usłyszałem strzał. Krzyczał: mama, Darek". Nowe fakty ws. zabójstwa w Płońsku

Polska

Prokuratura wydała list gończy za Mariuszem Dąbrowskim pseudonim "Lipek", podejrzanym o zastrzelenie 33-letniego Dariusza T. Jest też wniosek o jego tymczasowy areszt. Ekipa Polsat News dotarła do mężczyzny, który opiekował się ofiarą do przyjazdu karetki. - Usłyszałem strzał, byłem w pokoju. Zaczął krzyczeć: "mama", "Darek". Gdy zbiegłem, był już niemal nieprzytomny - powiedział Dariusz Bartczak.

- Położyłem go na ławce. Chciał bym go zawiózł do szpitala, ale wezwałem już karetkę - relacjonował Bartczak, który był znajomym Dariusza T.

 

Strzał przy Grunwaldzkiej

 

Śmiertelny strzał padł w poniedziałek po godzinie 9:00 na osiedlu przy ulicy Grunwaldzkiej. Obaj mężczyźni - według policji - znali się i byli wcześniej notowani. Prawdopodobnie chodziło o porachunki. Sprawcy udało się uciec.

 

Funkcjonariusze o pościgu poinformowali wówczas jednostki w sąsiednich powiatach. Teraz, po wydaniu listu gończego, Dąbrowskiego szuka policja w całym kraju. Ostrzega, że może być uzbrojony i groźny.

 

Mają naocznych świadków

 

- Prokuratura przedstawiła Mariuszowi Dąbrowskiemu zarzut o działanie w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia Dariusza T. przy użyciu broni palnej. Za to grozi od 8 lat więzienia do dożywocia - poinformowała Ewa Ambroziak, prokurator rejonowy w Płońsku.

 

Przekazała, że śledczy mają naocznych świadków zdarzenia. Według prokurator Ambroziak Dariusz T. przed śmiercią przekazał, kto oddał strzał.

 

Gwarancja anonimowości

 

Policja prosi osoby mające informacje na temat poszukiwanego o kontakt pod nr 997 lub 112. Można również zadzwonić do dyżurnego w Płońsku -  23 662 15 00, Radomiu 23 662 48 345 lub osobiście zgłosić się na komendę. Informacje można przekazać anonimowo.

 

Kryminalni przypominają, że za pomoc w ukrywaniu się poszukiwanego lub dopomaganie mu w ucieczce grozi odpowiedzialność karna.

 

Funkcjonariusze czekają wciąż na wyniki sekcji zwłok 33-latka, by dowiedzieć się, z jakiej broni i z jakiej odległości oddano śmiertelny strzał.

 

Polsat News, polsatnews.pl

ml/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie