Orędzie Trumpa w Kongresie 28 lutego. Podzieli się "swoją wizją państwa"

Świat
Orędzie Trumpa w Kongresie 28 lutego. Podzieli się "swoją wizją państwa"
PAP/EPA/SHAWN THEW

Rzecznik Białego Domu Sean Spicer oświadczył we wtorek, że prezydent USA Donald Trump przyjął zaproszenie przewodniczącego Izby Reprezentantów Paula Ryana i wygłosi 28 lutego orędzie w Kongresie, na wspólnej sesji Izby Reprezentantów i Senatu.

Jak mówił Spicer podczas briefingu, "prezydent chętnie podzieli się" swoją wizją państwa. - Myślę, że gdy nadejdzie 28 lutego, będziemy mieli wiele tematów do rozmów - dodał rzecznik.

 

Wcześniej we wtorek szef Izby Reprezentantów poinformował o zaproszeniu do wygłoszenia orędzia, które wystosował do Trumpa. - Będzie to okazja dla narodu i jego przedstawicieli, by bezpośrednio usłyszeli, jak prezydent przedstawia swoją wizję i nasz wspólny program - powiedział Ryan na konferencji prasowej na Kapitolu. - To program ambitny - ocenił.

 

Ryan dodał, że chciałby, aby rząd Trumpa był "rządem odważnym, rządem działań i rządem rozwiązań".

 

Agencja AFP podkreślała, że obecnie po raz pierwszy od 2006 roku Partia Republikańska kontroluje obie izby parlamentu oraz ma swojego przedstawiciela w Białym Domu, co otwiera konserwatystom drogę do wielu reform, m.in. w polityce podatkowej czy ochrony zdrowia.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie