Jarosław Kaczyński chce pozwać Jarosława Kaczyńskiego. Za znieważanie Polaków

Polska
Jarosław Kaczyński chce pozwać Jarosława Kaczyńskiego. Za znieważanie Polaków
Polsat News/PAP/Marcin Obara

Mecenas Jarosław Kaczyński, prawnik, który stanął w obronie demonstrantów protestujących pod Sejmem w nocy z 16 na 17 grudnia, zapowiedział na Twitterze złożenie pozwu sądowego przeciwko posłowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu. Chodzi o znieważanie Polaków, którego prezes PiS dopuścił się porównując protestujących do osób specjalnej troski.

Chodzi o słowa prezesa Prawa i Sprawiedliwości, który podczas wizyty w Łodzi pytany o protesty KOD powiedział, że się tym "w najmniejszym stopniu nie przejmuje".

 

"Ludzie specjalnej troski"

 

"Tym bardziej, że patrząc na twarze tych osób - to jest tylko domysł - ale obawiam się, że niektórzy z nich byli pracownikami dawnych organów bezpieczeństwa. Z kolei wydaje mi się, że widać tam też twarze osób specjalnej troski" - dodał wtedy prezes PiS. 

 

Słowa byłego premiera zbulwersowały wiele osób. Nowoczesna złożyła wniosek o ukaranie posła Kaczyńskiego przez sejmową komisję etyki.

 

"Pozew jest przygotowywany"

 

Prezesowi PiS nie zamierza wybaczać sieć ekspercka "Lepsza Polska". Współpracujący z nią mecenas Jarosław Kaczyński zapowiedział pozwanie do sądu Jarosława Kaczyńskiego o mowę nienawiści i znieważanie Polaków.

 

- W tej chwili zbierane są zgłoszenia, pozew jest przygotowywany - powiedział w rozmowie z polsatnews.pl mecenas Jarosław Kaczyński. - Nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy to nastąpi, ale pod petycją w tej sprawie podpisało się już 6 tysięcy osób - powiedział mecenas Kaczyński.

 

 

Wszyscy obywatele, którzy czują się urażeni słowami Jarosława Kaczyńskiego mogą się zgłaszać pod adresem: pomoc.prawna@nowoczesna.org lub kancelaria@legal-partners.pl - dodał mecenas.

 

polsatnews.pl

dk/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie