Dwie osoby ranne w wypadku z udziałem amerykańskiej ciężarówki

Polska
Dwie osoby ranne w wypadku z udziałem amerykańskiej ciężarówki
zdjęcie ilustracyjne/PAP/Lech Muszyński

Do wypadku doszło na drodze powiatowej między Żaganiem (woj. lubuskie) a Świętoszowem (woj. dolnośląskie). Rano ciężarówka wojsk amerykańskich zderzyła się z cywilnym busem. - Poszkodowani to kierowca i pasażer busa - poinformowała podinsp. Sylwia Woroniec z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.

Wypadek miał miejsce na odcinku drogi między miejscowościami Trzebów i Świętoszów.

 

Sylwia Woroniec powiedziała, że kierowcy pojazdów byli trzeźwi. Dodała, że auta zderzyły się prostym odcinku drogi, której jezdnia była śliska. Wyjaśnianiem przyczyn wypadku zajęła się Żandarmeria Wojskowa.

 

Rzecznik Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej mjr Artur Karpienko poinformował, że na miejscu pracują żołnierze z Oddziału Żandarmerii w Żaganiu.

 

- Do wypadku doszło około godziny 9:40. Drogą między Trzebowem a Świętoszowem przemieszczała się kolumna pojazdów wojskowych sił zbrojnych USA. Jeden z pojazdów zjechał na przeciwległy pas i uderzył w prywatny pojazd. W wyniku zderzenia dwie osoby odniosły obrażenia i zostały odwiezione do szpitala - powiedział mjr Karpienko.

 

Kolejny wypadek z udziałem żołnierzy USA

 

To kolejny wypadek z udziałem amerykańskiego pojazdu wojskowego, do którego doszło w Lubuskiem. W zeszłą sobotę w rejonie miejscowości Piaski w powiecie zielonogórskim do rowu wpadła ciężarówka, z której wysypał się ładunek, m.in. amunicja. Droga nr 27 była zablokowana przez kilka godzin.

 

MON poinformowało, że kierowca tamtej ciężarówki przewożącej amunicję treningową do czołgów M-1 Abrams nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych. Kierowane przez niego auto wpadło w poślizg i wypadło z drogi.

 

W Żaganiu i Świętoszowie stacjonują żołnierze i sprzęt amerykańskiej brygady pancernej, która została skierowana do Polski.

 

PAP, polsatnews.pl

 

ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie