Znaleziono kolejne ofiary w ruinach wieżowca w Iranie

Świat
Znaleziono kolejne ofiary w ruinach wieżowca w Iranie
PAP/EPA/ABEDIN TAHERKENAREH

Ekipy ratowników odnalazły w ruinach wieżowca w Teheranie, który zawalił się w ubiegłym tygodniu, zwłoki 4 dalszych ofiar, co zwiększyło ich liczbę do 7. Los ponad 20 osób pozostaje nieznany - poinformowała w poniedziałek irańska telewizja państwowa.

Zastępca szefa medycznych służb ratunkowych Esmail Farahani powiedział, że ciała znaleziono w piwnicach 17-piętrowego wieżowca, który zawalił się w ub. czwartek, po pożarze.

 

Ok. 30 osób, w tym wielu strażaków którzy walczyli z ogniem, zostało uwięzionych w ruinach.

 

Przedstawiciele służb ratunkowych oceniają, że znalezienie obecnie żywych osób jest bardzo mało prawdopodobne ze względu na wysoką temperaturę, jaką spowodowały kolejne pożary, które wybuchły podczas usuwania zgliszczy budynku.

 

Straty materialne oceniane są na 500 mln dolarów. W wieżowcu, poza biurami, znajdowały się też liczne sklepy i restauracje.

 

Burmistrz Teheranu Mohammad Baqer Qalibaf powiedział, że zarządcy wieżowca, który został zbudowany 54 lata temu, ignorowali wielokrotne ostrzeżenia, iż w budynku nie są przestrzegane normy bezpieczeństwa a sam budynek ma słabą konstrukcję.

 

PAP

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze