Zakaz odwiedzin z powodu grypy w śląskim Centrum Zdrowia Dziecka

Polska
Zakaz odwiedzin z powodu grypy w śląskim Centrum Zdrowia Dziecka
Wikimedia Commons

Dyrekcja Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach - największego szpitala dziecięcego w woj. śląskim - wprowadziła w poniedziałek czasowy zakaz odwiedzin w szpitalu. Powodem jest zwiększająca się liczba zachorowań na grypę w regionie.

Zakaz obowiązuje od poniedziałku do odwołania. Przedstawiciele szpitala tłumaczą, że grypa może być dla małych pacjentów bardzo niebezpieczna, utrudnić leczenie i przyczynić się do wielu groźnych powikłań.

 

- Wprowadzenie zakazu odwiedzin w szpitalu w sytuacji zwiększania się zachorowań na grypę to przemyślane działanie. Chcemy chronić zdrowie naszych małych pacjentów, ale także ich bliskich oraz personelu medycznego. Szpital to duże skupisko ludzi i łatwo tu o kolejne zachorowania - wyjaśniła zastępca dyrektora GCZD ds. lecznictwa Irena Wolny.

 

Nie dotyczy stale opiekujących się dziećmi i wizyt na SOR

 

Zakaz nie dotyczy rodziców lub opiekunów, którzy stale przebywają w placówce, opiekując się hospitalizowanymi dziećmi. Nie obejmuje też pacjentów poradni znajdujących się w szpitalu, a także wizyt w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

 

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II to jeden z największych szpitali dziecięcych w Polsce. Działają tu 24 poradnie specjalistyczne oraz 16 oddziałów szpitalnych, w ramach których działa osiem klinik Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

 

Zatrudniająca ponad tysiąc pracowników placówka w ciągu roku przyjmuje na oddziały szpitalne ok. 17 tys. pacjentów, udziela 60 tys. specjalistycznych porad ambulatoryjnych i 30 tys. świadczeń w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. W GCZD, które jest szpitalem klinicznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, realizowany jest też kompleksowy program szkoleń dla studentów polskich i zagranicznych. Szpital w Katowicach to także jedyny ośrodek w tej części kraju, który zajmuje się leczeniem chorób rzadkich i ultrarzadkich u dzieci.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie