Węgry: żałoba narodowa po tragicznym wypadku autokaru z młodzieżą

Świat
Węgry: żałoba narodowa po tragicznym wypadku autokaru z młodzieżą
PAP/EPA/JANOS MARJAI

Poniedziałek dniem żałoby narodowej na Węgrzech. Władze w Budapeszcie podjęły taką decyzję po wypadku autobusu wiozącego węgierskich gimnazjalistów we Włoszech. W nocy z piątku na sobotę zginęło 16 osób, a 26 zostało rannych. Prezydent Andrzej Duda przesłał w sobotę depeszę kondolencyjną do prezydenta Węgier Janosa Adera

"W imieniu Narodu Polskiego oraz własnym chciałbym przekazać na ręce Pana Prezydenta wyrazy najgłębszego współczucia rodzinom oraz bliskim ofiar tej tragedii" - napisał prezydent Duda.

 

"Tragedia ta i śmierć tylu osób jest tym bardziej bolesna, że dotknęła najmłodszych synów, tak bliskiego sercu Polaków, Narodu Węgierskiego" - podkreślił prezydent.

 

Zapewnił także o modlitwie za zmarłych, rannych oraz ich rodziny. Osobom przebywającym w szpitalu życzył szybkiego powrotu do zdrowia.

 

Do wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę. Autobus, który wiózł uczniów i troje nauczycieli z gimnazjum im. Pala Szinyeiego Merse oraz członków rodziny jednego z nich, uderzył w filar wiaduktu na zjeździe z autostrady w pobliżu Werony i stanął w płomieniach. Młodzież w wieku 14-18 lat wracała z obozu narciarskiego we Francji.

 

PAP

 

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie