Priebus oskarża media o chęć delegitymizacji rządów Trumpa

Świat
Priebus oskarża media o chęć delegitymizacji rządów Trumpa
PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS
Marsz Kobiet na Waszyngton

- Media od pierwszego dnia (prezydentury Trumpa) mówią o delegitymizacji wyboru nowego prezydenta - przekonywał szef personelu Białego Domu Reince Priebus w programie telewizji Fox News. Podkreślał, że nowy prezydent pada ofiarą ataków i zapewniał, że gabinet Trumpa nie będzie wobec tego obojętny.

W sobotę także sam prezydent oskarżał media o celowe pomniejszanie znaczenia jego inauguracji. Podczas sobotniego przemówienia w siedzibie CIA w Langley w stanie Wirginia Trump ocenił, że to media ponoszą odpowiedzialność za przedstawienie skrzywionego obrazu rzeczywistości i twierdzenie, że ludzi na inauguracji było mniej.

 

W podobnym tonie w sobotę na konferencji prasowej wypowiadał się również rzecznik Białego Domu Sean Spicer. Jego zdaniem podawano zaniżone szacunki liczby uczestników oraz celowo kadrowano obrazy z uroczystości tak, by pokazać, że było na niej mniej ludzi niż w rzeczywistości. Zarzucił również środowisku dziennikarskiemu przyczynianie się do podziałów społecznych poprzez wprowadzanie fałszywej narracji.

 

PAP

pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie