Premier: dobre wiadomości dla podatników możemy mieć już w 2018 roku

Polska

Jeżeli wszystko będzie przebiegało zgodnie z planem, to myślę, że dobre wiadomości dla podatników możemy mieć już w 2018 r. - powiedziała Beata Szydło w programie "Śniadanie w Radiu Zet" pytana o zapowiadaną obniżkę VAT. Premier mówiła też m.in. manifestacjach przeciwko rządowi. - Nie były akcjami pokojowymi, tam było dużo agresji, złych emocji - oceniła.

- W 2017 r. na pewno nie, natomiast wszystko będzie w tej chwili zależało od tego, jaki będzie wynik na koniec roku i jaki będzie planowany rozwój na 2018 r. Nie ukrywamy, że 2018 r. będzie niełatwym dla finansów publicznych, dlatego że wtedy będzie już obowiązywać od początku roku obniżony wiek emerytalny, wtedy będą inne projekty realizowane - powiedziała premier w wywiadzie dla Polsat News i Radia Zet.

 

- Wszystko będzie zależało od tego, jak szybko gospodarka będzie się rozwijała - dodała. W jej ocenie obecne prognozy są bardzo obiecujące, ponieważ zgodnie z nimi od drugiego kwartału tego roku "dynamika powinna być jeszcze wyższa". "Jeżeli wszystko będzie przebiegało zgodnie z tym planem, który my mamy, to myślę, że dobre wiadomości dla polskich podatników możemy mieć już w 2018 r." - podkreśliła.

 

Szefowa rządu zaznaczyła, że zmiany w systemie podatkowym będą kompleksowe i dobrze przygotowane.

 

"Agresja przeciwko PiS jest podsycana cały czas"

 

Szydło mówiła też m.in. o działaniach opozycji. - Bardzo bym sobie życzyła żeby opozycja rozpoczęła wreszcie normalna pracę w parlamencie - stwierdziła. - Żebyśmy się spierali, ale niech to będzie spór, a nie awantura. Teraz jest to awantura wywołana przez posłów PO i Nowoczesnej, która miała doprowadzić do destabilizacji państwa - dodała.

 

- Miałam okazję widzieć w tych dniach różne organizowane przez KOD, przez PO i Nowoczesną akcje przeciwko PiS, przeciwko rządowi. To nie były akcje pokojowe, tam było dużo agresji i mnóstwo złych emocji - oceniła.

 

Odniosła się m.in. do demonstracji na Wawelu. - To nie sa osoby, które przychodzą z reką wyciągnięta do dialogu, to są osoby, które chcą prostu przejąć władzę w Polsce, które chcą, żeby rząd został obalony - powiedziała.

 

- Agresja, która jest przeciwko PiS podsycana cały czas, ma na celu odsunięcie PiS od władzy - dodała.

 

 

 

W poniedziałek spotkanie z Morawieckim

 

Szydło powiedziała też, że w poniedziałek w ramach przeglądu resortów spotka się z wicepremierem oraz ministrem finansów i rozwoju Mateuszem Morawieckim.

 

- Będziemy rozmawiać oczywiście o planie odpowiedzialnego rozwoju, ale już nie o planach, tylko o konkretnych zadaniach, które pan premier będzie realizować w tym roku. Trzeba go zapytać o to, w jaki sposób ten harmonogram działań, który dotyczy przemysłu, gospodarki, jest przez niego zaplanowany - stwierdziła.

 

Szefowa rządu podkreśliła, że 2017 r. w gospodarce zostanie zakończony nowymi inwestycjami, kolejnymi działaniami w przemyśle.

 

Dodała, że po spotkaniu z nią Morawiecki uda się do Szczecina, gdzie w stoczni weźmie udział w podpisaniu umowy na kolejne inwestycje.

 

Premier o wraku Tu-154M: to jest przede wszystkim własność Polski

 

Szefowa rządu była też pytania o działania w sprawie odzyskania wraku Tu-154M. - Jest wola z naszej strony, ale musi być wola z obu stron. Podejmujemy kroki, pan minister Waszczykowski jest aktywny poprzez działania dyplomatyczne - powiedziała.

 

- To jest nie tylko najważniejszy dowód w sprawie katastrofy smoleńskiej, ale to jest przede wszystkim własność Polski - podkreśliła.

 

Dodała też, że "wszystko bedzie zależało od wsparcia międzynarodowego". Mówiła m.in o  "deklaracjach Donalda Trumpa z kampanii, że będzie chciał pomóc w Polsce w odzyskaniu wraku".

 

 

 

 PAP, Polsat News, polsatnews.pl

 

 

 

kan/az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie