Pogrzeb posła Rafała Wójcikowskiego we wtorek

Polska
Pogrzeb posła Rafała Wójcikowskiego we wtorek
Polsat News

Pogrzeb posła Kukiz'15 Rafała Wójcikowskiego odbędzie się we wtorek 24 stycznia w kościele św. Jadwigi w Tomaszowie Mazowieckim - poinformowała Kancelaria Sejmu. Poseł zginął w czwartek w wypadku samochodowym. Doszło do niego na drodze S8 w powiecie skierniewickim. Okoliczności wyjaśnia policja.

Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz napisał na Facebooku: "Dziś nad ranem zginął w wypadku nasz Przyjaciel, Poseł na Sejm RP Rafał Wójcikowski. Miał 43 lata. OsierociłŻonę i dwoje dzieci. Nie jestem w stanie teraz napisać nic więcej... Ogromny żal. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie".

 

Kondolencje rodzinie zmarłego złożyła premier Beata Szydło; wyrazy współczucia skierowała także do posłów klubu parlamentarnego Kukiz'15, do którego należał Wójcikowski.

 

Wójcikowski ukończył Uniwersytet Łódzki na kierunku finanse i bankowość oraz informatyka i ekonometria. Doktorat uzyskał na Uniwersytecie Łódzkim na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym. Z zawodu był nauczycielem akademickim. Należał do Stowarzyszenia KoLiber. Jako ekspert współpracował z Fundacją Republikańską.

 

Wójcikowski w Sejmie zasiadał m.in. w komisji finansów publicznych, w której był zastępcą jej przewodniczącego. Pracował również w komisji do spraw energii i Skarbu Państwa oraz w komisji edukacji, nauki i młodzieży.

 

PAP

 

 

kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie