Po lawinie we Włoszech. Akcja trwa. 9 osób uratowano z zasypanego hotelu

Świat
Po lawinie we Włoszech. Akcja trwa. 9 osób uratowano z zasypanego hotelu
PAP/EPA

9 osób uratowanych, 5 ofiar śmiertelnych i 23 osoby zaginione - taki najnowszy bilans zejścia lawiny na hotel w Abruzji podały w sobotę władze w mieście Pescara. W ostatnich godzinach ratownicy wydobyli z ruin trzy żywe osoby i zwłoki dwóch ofiar.

Akcja ratunkowa w rumowisku hotelu Rigopiano trwa nieprzerwanie od nocy ze środy na czwartek.

 

Szef włoskiej Obrony Cywilnej Fabrizio Curcio powiedział mediom, że następne dwie osoby czekają na wydobycie spod gruzów.

 

"To mogą być żywi ludzie"

 

Pracujący na miejscu zdarzenia strażacy powiedzieli mediom, że mają następne sygnały dochodzące spod śniegu i ruin budynku.

 

- Sprawdzamy je. To mogą być żywi ludzie, ale możliwe jest i to, że to konstrukcja rusza się pod naporem śniegu" - wyjaśnił szef straży Alberto Maiolo z centrum operacyjnego w pobliskiej miejscowości Penne. - Musimy poruszać się z wielką ostrożnością, ponieważ sytuacja na miejscu jest niebezpieczna także dla nas - przyznał.

 

Szukają śladów telefonów

 

Przy pomocy specjalistycznych urządzeń ratownicy szukają śladów telefonów komórkowych, które mogłyby naprowadzić ich na uwięzionych ludzi.

 

Lawina runęła w środę na czterogwiazdkowy górski hotel po serii silnych wstrząsów sejsmicznych w środkowych Włoszech. W rejonie poszukiwań utrzymuje się zagrożenie lawinowe.

 

PAP

az/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze