Nagroda Specjalna BCC dla kanclerz Niemiec Angeli Merkel

Biznes
Nagroda Specjalna BCC dla kanclerz Niemiec Angeli Merkel
PAP/EPA/CLEMENS BILAN

Kanclerz Niemiec Angela Merkel została uhonorowano w sobotę podczas Wielkiej Gali Liderów Polskiego Biznesu Nagrodą Specjalną BCC - Złotą Statuetką. Doceniono wkład Merkel w intensywny rozwój polsko-niemieckich stosunków gospodarczych. Statuetkę w imieniu kanclerz odebrał ambasador Niemiec Rolf Nikel.

Odbywająca się w sobotę w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej gala zwieńczyła XXVI edycję konkursu Lider Polskiego Biznesu.

 

Jak poinformowała organizacja, Nagrodę Specjalną BCC - Złotą Statuetkę przyznano Angeli Merkel "za intensywny rozwój polsko-niemieckich stosunków gospodarczych, handlowych i sąsiedzkich oraz stworzenie klimatu przychylności ze strony najwyższych władz Niemiec".

 

Zgodnie z informacją BCC, Nagrody Specjalne przyznawane są wybitnym osobistościom spoza środowiska przedsiębiorców za przyczynianie się do rozwoju przedsiębiorczości i gospodarki rynkowej w Polsce.

 

W zeszłym roku nagrodzony został papież

 

BCC przypomina, że w październiku 2016 roku Złotą Statuetkę odebrał papież Franciszek za wskazywanie roli, jaką odgrywają dziś, w niespokojnych czasach, przedsiębiorcy, którzy nie poddali się władzy pieniądza, ale traktują go jako narzędzie służące ludziom.

 

Medalami Solidarności Społecznej uhonorowani zostali w sobotę: siostra Małgorzata Chmielewska (Fundacja „Domy Wspólnoty Chleb Życia”), Beata Drzazga (Betamed), Krzysztof Pruszyński (PRUSZYŃSKI sp. z o.o.), Michał Stan i Marcin Stan (Cityboard Media). Nagrodę tę BCC przyznaje osobom zaangażowanym społecznie, pomagającym, potrzebującym, propagującym ideę odpowiedzialności społecznej biznesu i budującym solidarność społeczną.

 

Podczas Gali wręczono Nominacje i Złote Statuetki Lidera Polskiego Biznesu, a laureaci z poprzednich lat, którzy utrzymali pozycję na rynku otrzymali Diamenty do swoich Statuetek.

 

Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostały firmy: BMG Goworowski, Cloos - Polska, Doosan Babock Energy Polska, Elsta, HM Inwest, JTI Polska, McDonald’s Polska, Meden-Inmed, Robert Nogacki Kancelaria Prawna Skarbiec, Stegu, Volkswagen Motor Polska.

 

16 lat przyznawania nagród

 

W gronie nominowanych znalazły się 42 firmy, a Diamenty otrzymały 64 przedsiębiorstwa.

 

Jak wyjaśnia BCC, organizacja od 1991 roku przyznaje Złote Statuetki Lidera Polskiego Biznesu firmom i ich szefom. W konkursie uczestniczą członkowie BCC, którzy w ubiegłych latach nie zdobyli tytułu Lidera Polskiego Biznesu.

 

Zdobywcy Złotych Statuetek Lidera Polskiego Biznesu, którzy utrzymają swoją pozycję na rynku, mogą w następnej edycji konkursu ubiegać się o Diament do Złotej Statuetki.

 

Podkreślono, że dokonując weryfikacji, jury brało pod uwagę nie tylko wskaźniki ekonomiczne - uwzględniając przy tym konkurencyjność branży i osiągane na jej tle wyniki - ale również jakość i nowoczesność produktów, poziom - szczególnie proeksportowych i tworzących nowe miejsca pracy inwestycji oraz zaangażowanie w działalność charytatywną i dbałość o środowisko naturalne, a także zaangażowanie w działalność klubową.

 

PAP

pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie