"Wprowadzenie atmosfery zastraszania" - w "Tak czy Nie"o publikacji wizerunku demonstrujących przed Sejmem

Polska

Opozycja domaga się wyjaśnień w sprawie publikacji wizerunków osób protestujących przed Sejmem na stronie internetowej stołecznej policji. Zdaniem Michała Stasińskiego z Nowoczesnej rządzący chcą w ten sposób zastraszać obywateli. Z kolei Tomasz Rzymkowski z Kukiz'15 powiedział w programie "Tak czy Nie", że policjanci powinni od razu wylegitymować, a nawet zatrzymywać osoby jeśli naruszyły prawo.

 - Nie ma absolutnie zgody na to, jest to wyraźne naciąganie prawa. My tu mówimy o  Warszawie, ale znalazłem na Twitterze Szwajcara z Genewy, który również jest na tych zdjęciach, jest adwokatem. Nie wiem dlaczego się tam znalazł, nie zdążyłem do niego napisać. Był przed Sejmem – powiedział w programie Stasiński.


Jego zdaniem publikacja wizerunku osób ma na celu "wprowadzenie atmosfery zastraszania ludzi, ale w formie prewencji".

 

Zdaniem Rzymkowskiego, "jeśli funkcjonariusze policji stwierdzili naruszenie przepisów prawa powszechnie obowiązującego, a można się rzeczywiście tego dopatrzyć w sytuacji, kiedy premier nie ma możliwości swobodnego poruszania się, to jest przekroczenie norm prawnych, ale to funkcjonariusze powinni automatycznie reagować i zatrzymać te osoby".

 

Program prowadził Piotr Witwicki.

 

Na głównej stronie portalu polsatnews.pl zamieściliśmy sondę z pytaniem: "Czy publikacja wizerunków demonstrantów sprzed Sejmu jest złamaniem prawa?".

 

60,3 proc. głosujących odpowiedziało "tak". Przeciwnego zdania było 39,7 proc. użytkowników biorących udział w sondzie.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Tak czy Nie" można obejrzeć tutaj.

 

polsatnews.pl

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie