Okradali firmę w której pracowali - wynosili kosmetyki. Duże straty

Polska
Okradali firmę w której pracowali - wynosili kosmetyki. Duże straty
Policja.pl

Policjanci z Radomia zatrzymali osiem osób, które wyprowadzały z magazynów firmy swojego pracodawcy produkty kosmetyczne. Ich łupem padły rzeczy o wartości kilkuset tysięcy złotych. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kierownictwo jednej z dużych firm działającej w branży kosmetyczno-chemicznej w Radomiu odkryło, że z magazynów znikają znaczne ilości produktów. Właściciele podejrzewali, że kradzieży mogą dokonywać pracownicy.

 

Zarząd firmy kilka miesięcy temu zawiadomił o swoich podejrzeniach radomską policję. Kierownictwo firmy podjęło ścisłą współpracę z policjantami zwalczającymi przestępczość przeciwko mieniu, aby ustalić sprawców kradzieży. Współpraca ta zaowocowała szybkim ustaleniem osób, które regularnie wynosiły z firmy produkty.

 

Zatrzymano 8 mężczyzn

 

Policjanci zatrzymali w sumie ośmiu mężczyzn, mieszkańców Mazowsza w wieku od 35 do 50 lat. Są to głównie kierowcy i magazynierzy, którzy na przełomie 2015 i 2016 roku wywieźli z terenu przedsiębiorstwa różnego rodzaju artykuły kosmetyczno-chemiczne o wartości ponad kilkuset tysięcy złotych.

 

Spółka szacuje, że w samym tylko minionym roku straciła towary o wartości niemal 400 tysięcy złotych. Właściciele przedsiębiorstwa podejrzewają, że ten proceder mógł trwać od kilku lat.

 

Grozi im 5 lat więzienia

 

Funkcjonariusze dotarli także do pasera, mieszkańca Kozienic, który skradzione rzeczy przejmował i sprzedawał na targowiskach. Policjanci odzyskali mienie o wartości blisko 100 tysięcy złotych.

 

Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży, a jeden z nich odpowie za paserstwo. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat więzienia.

 

Polsat News

dk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze