"Bezpieczna Zima z GOPR" - weekend Polsat News w Ustrzykach Dolnych

Polska
"Bezpieczna Zima z GOPR" - weekend Polsat News w Ustrzykach Dolnych
Polsat News

Dziennikarze Polsat News ruszyli w Polskę, aby promować aktywny wypoczynek w ramach akcji "Bezpieczna Zima z GOPR". W kolejne weekendy stycznia i lutego odwiedzają najciekawsze stoki narciarskie w Polsce. Ich relacje pokazuje poranne pasmo "Nowy Dzień z Polsat News" w Telewizji Polsat i Polsat News. W tę sobotę i niedzielę Joanna Górska, Michał Giersz i Marek Horczyczak będą w Ustrzykach Dolnych.

Wraz z zaproszonymi gośćmi pokażą najpiękniejsze zakątki Bieszczad a z leśnikami z Baligórd przyjrzą się dzikim zwierzętom. Opowiedzą też o odbywających w pobliżu imprezach biegowych.

 

W programie również relacja z wizyty w galerii Zdzisława Beksińskiego w Sanoku, rozmowa z liderem  legendarnej punk rockowej grupy KSU i wywiad z himalaistką Aleksandrą Dzik.

 

A dla spragnionych dużej dawki adrenaliny speed gliding - czyli jazda na nartach ze spadochronem. Te i inne atrakcje już od najbliższej soboty.

 

 

Celem akcji "Bezpieczna Zima z GOPR"  jest promowanie aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i zasad jakie powinny obowiązywać na stokach narciarskich oraz przybliżenie zagrożeń czyhających na turystów i nauka bezpiecznego zachowania w górach.

 

Akcję, tak jak w latach poprzednich, wspiera stacja Polsat News, która w każdą sobotę i niedzielę z kolejnych miejsc będzie nadawać na żywo pasmo poranne "Nowy Dzień z Polsat News". Nasza ekipa od kilku dni przygotowuje się do programu w Ustrzykach Dolnych, zbierając ciekawostki o regionie.

 

 

Poranki poprowadzi zespół redakcyjny Polsat News w składzie: Beata Cholewińska, Joanna Górska, Milena Rostkowska-Galant, Mariusz Abramowicz, Michał Giersz oraz Marek Horczyczak. Prowadzący pojawią się na antenie Polsat News również w kilku wejściach na żywo w ciągu dnia.

 

Partnerami akcji są sieć komórkowa Plus i Cyfrowy Polsat oraz PZU.

 

 

 

Podczas imprez będą m.in. pokazy ratownicze oraz nauka bezpiecznego wypoczynku i pierwszej pomocy. Eksperci powiedzą, czego nie wolno robić w górach, jakie niebezpieczeństwo niosą za sobą, np. niedopięte buty, brak kasków czy złe wyposażenie. Chętni będą mogli wziąć udział w zawodach narciarskich, skorzystać z pomocy instruktorów w szkółkach dla początkujących oraz uczestniczyć w zabawach na śniegu.

 

 

W następnych tygodniach ekipa Polsat News odwiedzi kolejno:

  • 28-29 stycznia Wisła – Cieńków,

  • 04-05 lutego Czarna Góra,

  • 11-12 lutego Szklarska Poręba,

  • 18-19 lutego Zakopane – Harenda,

  • 25-26 lutego Kluszkowce – Czorsztyn Ski.

Numer ratunkowy w górach: 601100300

 

Wypoczywając w górach należy zapamiętać numer 601100300. To specjalny numer ratunkowy w całym paśmie polskich gór i jest on częścią Zintegrowanego Systemu Ratownictwa, obsługiwanego przez ratowników GOPR i TOPR.

 

Zintegrowany System Ratownictwa powstał we współpracy służb ratowniczych z siecią Plus, która już od kilkunastu lat współpracuje z ratownikami górskimi i jest ich partnerem technologicznym.

 

Rozwiązaniem wspierającym bezpieczny wypoczynek jest również aplikacja na telefony komórkowe "RATUNEK", która powstała we współpracy GOPR z siecią Plus i Paga Solutions. Aplikacja umożliwia kontakt telefoniczny ze służbami ratowniczymi i pozwala zlokalizować miejsce, z którego zgłaszany jest wypadek z dokładnością nawet do trzech metrów.

 

Więcej informacji o bezpiecznym wypoczynku w górach jest na http://601100300.pl/

 

Polsat News

 

 

 

 

 

 

 

 

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie