18-latek podejrzany o terroryzm. Aresztowano go w Wiedniu

Świat
18-latek podejrzany o terroryzm. Aresztowano go w Wiedniu
Zdj. ilustracyjne, Fot. Flickr/H.KoPP/CC BY-ND 2.0

18-letni obywatel Austrii z zapleczem migracyjnym został aresztowany w piątek w Wiedniu w związku z podejrzeniem o działalność terrorystyczną - poinformował na konferencji prasowej austriacki minister spraw wewnętrznych Wolfgang Sobotka.

Według niego zapobieżono w ten sposób potencjalnemu zamachowi w stolicy Austrii. Podejrzany był obserwowany i około godziny 18 funkcjonariusze policyjnej jednostki specjalnej Cobra zatrzymali go w mieszkaniu przy ulicy Rotenhofgasse w dzielnicy Favoriten w południowej części Wiednia.

 

Sobotka oświadczył, że ze względu na toczące się dochodzenie nie ujawni na razie dalszych szczegółów sprawy. Jak zaznaczył, zarówno Austria, jak i cała Europa muszą się obecnie liczyć ze stałym zagrożeniem terrorystycznym i dlatego konieczne są "silniejsze instrumenty policyjne".

 

Policja apeluje o czujność


Rzecznik policji Thomas Keiblinger powiedział wcześniej, że "w ubiegłych dniach nasiliły się sygnały o planowanym zamachu w stolicy", a informacje na ten temat otrzymano od zagranicznych służb wywiadowczych. - Policja, Urząd Ochrony Konstytucji i Cobra współpracowały ściśle - podkreślił Keiblinger.

 

Policja skierowała do ludności apel, by zachowywać czujność zwłaszcza w miejscach bardzo uczęszczanych oraz meldować o zauważonych podejrzanych przedmiotach - jak porzucone bagaże. Władze nie potwierdziły na razie podanej przez dziennik "Kronen Zeitung" informacji, że zatrzymany samodzielnie skonstruował ładunek wybuchowy.

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze