Zabawki obok pustych puszek po piwie. Pijani rodzice opiekowali się dziećmi

Polska
Zabawki obok pustych puszek po piwie. Pijani rodzice opiekowali się dziećmi
podlaska.policja.gov.pl

Nietrzeźwi rodzice z Siemiatycz (woj. podlaskie) - 30-letnia kobieta i 35-letni mężczyzna - zajmowali się półroczną dziewczynką oraz 2,5-letnim chłopcem. Badanie alkomatem wykazało, że oboje mieli blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Losem nieodpowiedzialnych dorosłych zajmie się sąd.

Zdarzenie miało miejsce w środę. Pełniący nadzór nad jedną z siemiatyckich rodzin policjant zespołu ds. nieletnich postanowił odwiedzić swoich podopiecznych.

 

Alkohol wśród zabawek

 

Jak podaje podlaska policja, funkcjonariusz już po wejściu do domu zaczął podejrzewać, że opiekunowie małoletnich dzieci mogą być pod wpływem alkoholu. Mieszkanie było zaniedbane, a w pokojach na podłodze razem z ubraniami i zabawkami leżały puste puszki po piwie.

 

Policjant postanowił sprawdzić stan trzeźwości rodziców małoletnich. Badanie alkomatem wykazało, że zarówno matka, jak i ojciec mieli blisko 3 promile alkoholu w organizmie. 

 

Staną przed sądem

 

Dzieci w obecności pracowników siemiatyckiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zostały przekazane pod opiekę rodzinie.

 

Rodzice zostali zatrzymani, a ich sprawą zajmie się sąd. Odpowiedzą za narażenie zdrowia i życia dzieci.

 

polsatnews.pl

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie