"Wymiana ciepła". Wieszak z ciepłymi okryciami dla potrzebujących

Polska

Na ulicy przed Urzędem Dzielnicy Warszawa-Wola został ustawiony wieszak na ubrania. Mniej zamożni mieszkańcy dzielnicy mogą przyjść tam i wybrać dla siebie ciepłe okrycie. Ci, którzy mają taką możliwość, mogą przynieść odzież. Może przydać się bardziej potrzebującym, których nie stać na zakup ciepłego ubrania. Każdy może pomóc.

Inicjatywa powstała na Facebooku. Wsparły ją władze warszawskiej dzielnicy Wola. W zimie wiele osób potrzebuje ciepłych okryć. Są tacy, których na takie ubrania nie stać. Akcja ma pomóc najmniej zamożnym rozwiązać ten bolesny problem.

 

Potrzebujesz - bierz. Masz - powieś

 

- Idea akcji "Wymiana ciepła" jest bardzo prosta. Ustawiamy wieszaki i zapełniamy je ciepłymi ubraniami. Każdy może pomóc i na wieszaku zostawić ciepłą kurtkę, płaszcz, polar czy sweter - poinformowała Viki Doroszka, inicjatorka akcji "Wymiana ciepła".

 

Dzielnica Wola postanowiła włączyć się organizacyjnie w to przedsięwzięcie. - O tej inicjatywie dowiedzieliśmy się z mediów społecznościowych. Pomysł bardzo nam się spodobał, dlatego postanowiliśmy zaangażować się w tę akcję. Na terenie dzielnicy wyznaczyliśmy trzy miejsca, w których docelowo staną wieszaki - poinformował Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

 

Wieszak przed urzędem

 

Pierwszy ogólnodostępny wieszak stanął już przed Urzędem Dzielnicy Wola przy al. Solidarności 90. – Udostępniliśmy dzielnicowy namiot aby pozostawione na wieszakach ubrania nie były narażone na opady deszczu czy śniegu. W najbliższych dniach podobne miejsce powstanie przy ul. Obozowej 85 oraz na terenie wolskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – mówi Mariusz Budziszewski, zastępca burmistrza dzielnicy Wola.

 

W Warszawie funkcjonują już dwa wieszaki. Jeden stanął przed Urzędem Dzielnicy Wola przy al. Solidarności 90, drugi - przy Wolskim Centrum Kultury, na ul. Obozowej 85.

 

Wieszaki działają już także w Łodzi, gdzie można je znaleźć przy placu Komuny Paryskiej 3 i na ul. Piotrkowskej 132.

 

Do akcji dołączają kolejne miasta. Od piątku wieszak z ciepłymi okryciami ma zacząć funkcjonować w Kielcach. A następny powstanie być może we Wrocławiu.

 

polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie