Poseł Kukiz'15 zginął w wypadku samochodowym

Polska
Poseł Kukiz'15 zginął w wypadku samochodowym
Polsat News

Rafał Wójcikowski zmarł na miejscu w wypadku, do którego doszło koło godziny 7:00 na drodze S-8 w powiecie skierniewickim (woj. łódzkie). Tożsamość 43-letniego posła Kukiz'15 potwierdzili policjanci, którzy znaleźli przy zmarłym dokumenty.

- Wójcikowski jadąc w kierunku Warszawy volkswagenem bora utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery - powiedziała Polsat News mł. insp. Joanna Kącka, rzecznik prasowa komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi.  

 

Chwilę później przy samochodzie posła zatrzymał się renault kangoo, którym podróżowało pięć osób. Chcieli udzielić pomocy. Wówczas w ich pojazd uderzył ford transit z siedmioma pasażerami. W wyniku zderzenia tych dwóch pojazdów lekko ranne zostały dwie osoby.

Na miejscu nadal trwają policyjne czynności z udziałem prokuratora. 

 

Policja
 

 

 

 

Wójcikowski zdobył mandat poselski w okręgu wyborczym, obejmującym Piotrków Trybunalski.

 

Ukończył Uniwersytet Łódzki, na kierunku finanse i bankowość oraz informatyka i ekonometria. Doktorat uzyskał na Uniwersytecie Łódzkim na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym. Z zawodu był nauczycielem akademickim.

 

Należał do Stowarzyszenia KoLiber. Jako ekspert współpracował z Fundacją Republikańską.

 

Wójcikowski występował w licznych debatach sejmowych m.in. nad ustawą budżetową - w której apelował do rządu, by w roku 2017 skoncentrował się na obniżeniu ryzyka inwestycyjnego; złożoną przez prezydenta ustawą obniżającą wiek emerytalny - gdzie ocenił, że "przywraca praworządność", ale zwrócił uwagę, że nadal nie ma kompleksowej reformy finansowania Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, czy ustawami wprowadzającymi reformę edukacji - w tej debacie apelował o poparcie - przyjętego później - wniosku mniejszości, który wprowadził rozróżnienie między Zespołem Aspergera i autyzmem.

 

"Zginął nasz Przyjaciel"

 

Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz napisał na Facebooku: "Dziś nad ranem zginął w wypadku nasz Przyjaciel, Poseł na Sejm RP Rafał Wójcikowski. Miał 43 lata. Osierocił Żonę i dwoje dzieci. Nie jestem w stanie teraz napisać nic więcej... Ogromny żal. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie".

 

 

Kondolencje rodzinie posła złożyła również premier Beata Szydło. - Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość o śmierci naszego kolegi, posła klubu parlamentarnego Kukiz'15, pana Rafała Wójcikowskiego. Chcieliśmy złożyć kondolencje rodzinie, wyrazić nasz głęboki żal z powodu śmierci pana posła i składamy również wyrazy współczucia członkom klubu parlamentarnego Kukiz'15 - powiedziała premier na wstępie czwartkowej konferencji prasowej.

 

Polsat News, PAPluq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie