Nieoficjalnie: komendant Straży Marszałkowskiej odwołany

Polska
Nieoficjalnie: komendant Straży Marszałkowskiej odwołany
Polsat News
Straż Marszałkowska pod Salą Kolumnową

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński odwołał Komendanta Straży Marszałkowskiej Arkadiusza Koschalke - wynika z informacji PAP z dwóch nieoficjalnych źródeł w Sejmie. Nieznane są powody odwołania komendanta Straży Marszałkowskiej. Według informacji PAP, Kancelaria Sejmu ma poinformować o tej sprawie w piątek.

- Jeżeli to się potwierdzi, to będziemy oczywiście pytali o powód odwołania szefa Straży Marszałkowskiej - powiedział w czwartek szef klubu PO Sławomir Neumann. Podkreślił, że sejmowi strażnicy "bardzo przyzwoicie" zachowali się podczas niedawnego protestu opozycji. - Nie rozumiem więc tej decyzji. Być może za tę przyzwoitość właśnie, zachowanie się Straży Marszałkowskiej, głową zapłacił szef Straży - dodał przewodniczący klubu PO.

 

Wystąpienia z pytaniem do marszałka w związku z odwołaniem komendanta Straży Marszałkowskiej nie wyklucza też Nowoczesna. - Myślę, że zawsze warto pytać się marszałka Sejmu, jaka była przyczyna takiej decyzji, jeżeli ona miała miejsce" - powiedziała w czwartek wiceszefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

 

Pierwszy nieoficjalnie informację o odwołaniu komendanta podał w czwartek portal wyborcza.pl.

 

PAP

pam/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze