"Nie bierze odpowiedzialności za swoje decyzje". Szumełda o Kijowskim

Polska
"Nie bierze odpowiedzialności za swoje decyzje". Szumełda o Kijowskim
Polsat News

- Jeżeli nie jest w stanie wziąć odpowiedzialności za samego siebie, to w jaki sposób chce brać odpowiedzialność za tak dużą organizację - mówił w programie "To Był Dzień" w Polsat News wiceprzewodniczący Komitetu Obrony Demokracji Radomir Szumełda o Mateuszu Kijowskim. Jego zdaniem odbudowanie zaufania społecznego jest teraz ważniejsze niż zaplanowane na marzec wybory władz KOD.

Zarząd Główny Komitetu Obrony Demokracji podjął uchwałę wyrażającą brak zaufania do swojego przewodniczącego Mateusza Kijowskiego i wezwał go do niezwłocznego ustąpienia z funkcji. To jedna z decyzji jakie zapadły na zakończonym we wtorek posiedzeniu zarządu KOD.

 

- Mam takie wrażenie, że Mateusz nie jest w stanie wziąć odpowiedzialności za swoje decyzje, za swoje postępowanie. Za słowa, które wypowiadał publicznie, a wielokrotnie okazywały się nieprawdą - stwierdził Szumełda. Zastanawiał, czy jeśli lider KOD "nie jest w stanie wziąć odpowiedzialności za samego siebie", to w jaki sposób "chce brać odpowiedzialność za tak dużą organizację".

 

Bez wyborów krajowych?

 

Zdaniem Szumełdy nie ma sensu organizować wyborów krajowych "zanim nie skończą się audyty i prace komisji rewizyjnych". - Ta sprawa (pieniędzy, które wpłynęły z konta KOD na konto firmy Kijowskiego MKM-Studio - red.) musi być wyjaśniona do samego końca nawet, jeśli to będzie bolesne. Inaczej nie odbudujemy zaufania społecznego - ocenił.

 

- Dla mnie postawa Mateusza jest niepojęta. On naprawdę może zejść ze sceny publicznej na pół roku, pozwolić wyjaśnić to wszystko i pozniej wrócić do aktywności publicznej - powiedział Szumełda.

 

W jego ocenie  "narracja i sposób bycia" Kijowskiego "jest potrzebny, jest akceptowany przez szerokie masy społeczne". - Jednak trzeba tutaj odpowiedzialnosci i dobrego stylu - podsumował.

 

Polsat News

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie