Radny z szajki pedofilów zrzekł się mandatu. Grozi mu 12 lat więzienia

Polska
Radny z szajki pedofilów zrzekł się mandatu. Grozi mu 12 lat więzienia
Polsat News

61-letni Marian M., radny gminy Zdzieszowice (Opolszczyzna) zatrzymany przez CBŚP i aresztowany pod zarzutem usiłowania doprowadzenia dziecka mającego mniej niż 15 lat do poddania się czynności seksualnej, zrzekł się mandatu. Przestępstw miał się dopuszczać od listopada 2013 do marca 2015 roku. Razem z nim aresztowano 6 innych osób.

- Wczoraj do urzędu wpłynęła rezygnacja radnego - powiedział Radiu Opole Artur Gasz, zastępca burmistrza Zdzieszowic.

 

- Zgodnie z procedurą, w dniu dzisiejszym ta informacja zostanie przesłana do komisarza wyborczego w Opolu, który dokona oficjalnego potwierdzenia przyjęcia tej rezygnacji. W ślad za tym zostanie uruchomiona procedura wyborów uzupełniających.

 

Dieta do chwili wygaszenia mandatu


Marian M. został wybrany radnym z okręgu wyborczego nr 6 obejmującego osiedle Korfantego-Kościuszki.

 

Na razie nie jest znana data przeprowadzenia wyborów uzupełniających.


Do czasu wygaszenia mandatu Marian M. otrzymywać będzie dietę radnego, jednak zgodnie z uchwałą rady gminy Zdzieszowice, jest ona pomniejszana w związku z nieobecnością na posiedzeniach komisji i sesjach rady miejskiej.

 

Radny w szajce pedofilów

 

Marian M. został aresztowany na początku roku po rozbiciu przez Centralne Biuro Śledcze Policji szajki pedofilów. W trakcie zatrzymania Mariana M. w jego własnym domu, policjanci zabezpieczyli również komputer, dyski przenośne, pendrive'y i płyty CD oraz DVD zawierające treści pedofilskie.

 

Samorządowiec miał się dopuszczać przestępstw od listopada 2013 do marca 2015 roku. Grozi mu za nie do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Polowali na ofiary w sieci


Razem z radnym zatrzymano sześciu innych mężczyzn, którzy mieli za pośrednictwem portali społecznościowych i komunikatorów nawiązywać kontakty z dziećmi. Dzieći były przez nich nakłaniane do rozbierania się i wykonywania różnych czynności o charakterze seksualnym.


Mężczyźni byli sukcesywnie zatrzymywani w grudniu ubiegłego i na początku tego roku. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

  

Radio Opole, polsatnews.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie