Policjant zatrzymał ruch, by pomóc staruszce przejść przez ulicę. Nagranie podbija internet

Polska
Policjant zatrzymał ruch, by pomóc staruszce przejść przez ulicę. Nagranie podbija internet
Polsat News

Włączył koguty i zablokował ruch na całej ulicy, by pomóc pieszej przejść przez jezdnię. Tak właśnie zachował się policjant z Legnicy. Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu, nagranie trafiło do sieci i od razu zrobiło furorę. Funkcjonariusz został okrzyknięty miejskim dżentelmenem.

Zdarzenie miało miejsce na jednej z głównych ulic Legnicy -  w sobotę przed godz. 9. - Funkcjonariusz wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji zauważył osobę starszą, która przechodziła w miejscu niedozwolonym. Widząc, że zagraża tym samym bezpieczeństwu w ruchu drogowym, policjant zatrzymał ruch. - powiedziała Polsat News mł. asp. Iwona Król-Szymajda z policji w Legnicy.

 

Funkcjonariusz poruszał się pojazdem oznakowanym. - Upewnił się oczywiście, czy miejsce to jest bezpieczne i przeprowadził tę kobietę przez jezdnię. Na koniec pouczył starszą osobę, że powinna bezwzględnie przechodzić w miejscach do tego przeznaczonych - dodała oficer prasowa.

 

Po chwili ruch został przywrócony.

 

"Codzienna służba obywatelom"

 

Nagranie z monitoringu opublikowała dolnośląska policja.

 

"Materiał publikujemy nie po to, by się chwalić, ale by pokazać, że praca w policji, to przede wszystkim służba. Dbanie o bezpieczeństwo obywateli to nasz priorytet. W tej historii nikomu nic się nie stało, ale gdyby kobieta przekroczyła środek jezdni i weszła przed nadjeżdżające pojazdy, finał mógłby być tragiczny" - napisali policjanci komentując zdarzenie.

 

Polsat News

mr/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie