Nieznani sprawcy oblali farbią biuro posłów PiS w Szczecinie

Polska
Nieznani sprawcy oblali farbią biuro posłów PiS w Szczecinie
Polsat News

Nieznani sprawcy oblali czerwoną farbą drzwi wejściowe oraz elewację szczecińskiego biura posłów PiS Joachima Brudzińskiego oraz Leszka Dobrzyńskiego. Policja poinformowała w środę, że trwa postępowanie wyjaśniające okoliczności zniszczenia mienia.

- Pracowniczka szczecińskiej siedziby Prawa i Sprawiedliwości około godz. 8 zauważyła, że na drzwiach wejściowych oraz na elewacji budynku znajduje się czerwona farba. Wezwani na miejsce policjanci przyjęli zawiadomienie o uszkodzeniu mienia - powiedział rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie Przemysław Kimon.

 

Dodał, że funkcjonariusze wykonali oględziny. Obecnie trwa postępowanie w celu ustalenia sprawcy. Kimon zaznaczył, że budynek nie był monitorowany. - Będziemy sprawdzać okoliczne zapisy z kamer, które być może pozwolą ustalić osobę, która za to odpowiada - wyjaśnił.


"Polityka nienawiści zbiera owoce"

 

- Atak na biuro poselskie jest napaścią polityczną - powiedział poseł Dobrzyński. Jak przyznał, nie wie kto mógłby stać za tym incydentem. Według niego "był to atak spowodowany różnicami politycznymi".

 

- Polityka nienawiści i agresji zbiera owoce. Ktoś nakręca tę sprężynę. Niektórzy nie wytrzymują takiej propagandy, czytają o niej w "Gazecie Wyborczej", może oglądają w TVN, a może w gazecie Tomasza Lisa, a może słuchają kolejnej wypowiedzi polityka i teraz mamy tego efekt. Gdzieś ta sprężyna się urwała - dodał polityk PiS.


"Niewybredne wypowiedzi są codziennością"


Poseł przypomniał, że nie jest to pierwszy atak na budynek Prawa i Sprawiedliwości. - Efektem nienawiści wobec naszej partii był atak na siedzibę w Łodzi, potem na Krakowskim Przedmieściu, teraz mamy Szczecin - powiedział.

 

Dobrzyński powiedział, że do szczecińskiego biura PiS do tej pory nie docierały żadne listy z pogróżkami, ale zaznaczył, że "niewybredne wypowiedzi oraz komentarze na Facebooku czy Twitterze są codziennością".

 

PAP

 

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze