Mucha krytykuje Arłukowicza ws. medycznej marihuany

Polska

- Ministerstwo zdrowia, którym kierował Bartosz Arłukowicz, negatywnie opiniowało projekty dotyczące leczniczej marihuany - powiedziała w programie "Graffiti" Joanna Mucha. Jednak teraz Arłukowicz krytykuje obecnego ministra zdrowia i zarzuca mu "blokadę" w tej sprawie.

Posłanka Platformy Obywatelskiej dodała, że żałuje, iż sprawa legalizacji leczniczej marihuany nie została rozwiązana w czasie, gdy rządziła PO.

 

- Ja od długiego czasu wspierałam tę inicjatywę - podkreśliła posłanka Mucha, przypominając jednocześnie, że dyskusja w sprawie medycznej marihuany dotyczy leku, który jest sporządzany z konopi indyjskich, a nie narkotyku.

 

Parlamentarzystka w rozmowie z Piotrem Witwickim nie wykluczyła również, że klub PO poprze ustawę, dzięki której medyczną marihuanę będzie można kupić w aptekach na receptę. - Wydaje mi się, że będzie z naszej strony decyzja klubowa, żeby ewentualnie poprzeć taką inicjatywę - powiedziała Joanna Mucha.

 

Wiceszef sejmowej komisji zdrowia Tomasza Latos zapowiedział wczoraj, że ustawa dotycząca medycznego wykorzystania marihuany może zostać przyjęta przez parlament w lutym.

 

Polsat News

dk/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie