Kijowski: nie widzę żadnego powodu, żeby ustępować

Polska
Kijowski: nie widzę żadnego powodu, żeby ustępować
PAP/Leszek Szymański

Zarząd Główny Komitetu Obrony Demokracji we wtorek podjął decyzję o wyrażeniu braku zaufania do lidera KOD Mateusza Kijowskiego i wezwał go do niezwłocznego ustąpienia z funkcji. Kijowski powiedział jednak, że "nie widzi żadnego powodu, żeby ustępować". Zapowiedział też, że wystartuje w wyborach na szefa KOD za sześć tygodni.

- Oczywiście zarząd może apelować, ale ja swoją funkcję sprawuję wobec tysięcy koderek i koderów i to oni będą podejmowali w tej sprawie decyzję w już niedługich wyborach – powiedział Kijowski w TVN24.


Na pytanie, czy w nich wystartuje odpowiedział: "tak jest".


- Takie są prawa demokracji, że każdy może startować. Jaka będzie ich reakcja, czy również będą startować, kto będzie startował - tego nie wiem - dodał lider KOD.

 

Facebook.com/Mateusz Kijowski

 

"W KOD-zie wszystko jest jawne"


We wtorek w nocy Kijowski na swoim profilu na Facebooku wydał oświadczenie, w którym napisał, że "tylko osoby, które mają coś do ukrycia (np. prawdziwą kwotę za ochronę osobistą) - kombinują". Według lidera KOD, "jak ktoś chce coś ukraść, to nie wystawia faktury".


"W KOD-zie wszystko jest jawne. W KOD-zie funkcjonujemy za pieniądze ze składek członkowskich, a nie z państwowych dotacji. W KOD-zie staramy się widzieć dobro w ludziach. Szukamy tego, co łączy, a rezygnujemy z tego, co dzieli. Musimy pamiętać co jest naszym wspólnym celem" - napisał lider KOD. Kijowski podkreślił, że KOD funkcjonuje w bardzo trudnych warunkach. "Nie dajmy się rozgrywać. Tylko tak bezpiecznie ominiemy pułapki i zwyciężymy" - dodał.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie